1398/12/28 چهارشنبه پیام شهردار شاندیز به موضوع پویش خانواده کتابخوان؛ زیر سایه کتاب در ایام کرونایی شهردار شاندیز در پیامی باتقدیر از اجرای پویش خانواده کتابخوان از کتابخوانی به عنوان ابزار گذر از دوران کرونایی یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی ادارهکل کتابخانه ها عمومی خراسان رضوی، شهرام نکاحی، شهردار شاندیز شهردار شاندیز در پیامی باتقدیر از اجرای پویش خانواده کتابخوان از کتابخوانی به عنوان ابزار گذر از دوران کرونایی یاد کرد.

متن پیام شهردار شاندیز به شرح ذیل است:

کتاب میراثی ماندگار و پدیده ایی شکوهمند و با ارزش است که زندگی بشر را روشن می کند و خداوند بزرگ معجزه ابدی آخرین فرستاده اش را کتاب قرار داد؛ کتابی که سرآمد همه کتاب هاست. آیین آسمانی ما، پرچمدار کتاب و کتابخوانی است. به روشن است که ما وارث نظام گران بها و فرهنگ پویا و تمدن والای اسلامی هستیم، تا به چه میزان با برخورداری از آثار مکتوب در راه احیای این فرهنگ بکوشیم.

کتاب را باید یکی از زیباترین و مهم ترین جلوه های فرهنگی بدانیم و آن را از گرانسنگ ترین پدیده ها و میراث بشر به حساب بیاوریم. شکوه این ارزش را باید در تابش «اَلَّذی عَلَّمَ بِالقَلَم؛ پرودرگاری که به قلم آموخت» جستجو کنیم.

وقتی جهل و بی خبری، جامعه ای را از پای درآورد یا شبهه ها ذهن جوانان را فلج کند، بدون شک یکی از مهم ترین راهکارهایی که می تواند آفت جهل را بزداید، مطالعه است و آنچه می تواند شبهه های ذهنی را دفع کند و ایمان و اطمینان را به قلب ها باز آورد،  کتابخوانی است.

امروز نیز در مواجهه با شیوع ویروس کرونا، ‌ کتاب و کتابخوانی می تواند به یاری مان بیاید و با افزایش آگاهی عمومی می تواند از این ایام گذر کرد و کرونا را شکست داد. پویش خانواده کتابخوان فرصتی است برای خانواده ها تا با محوریت کتاب دور هم باشند و بدون شک مطالعه و بهره گیری از دانایی در روح آدمی موثر خواهد بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 33