کتابخانه های عمومی چناران
نشست کتاب خوان

کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع)
نشست کتاب خوان

کتابخانه عمومی سید یحیی حسینی گلمکان
نشست کتاب خوان
1397/9/14 چهارشنبه سه خبر از کتابخانه های عمومی در شهرستان چناران برگزاری مسابقه کتاب و کتابخوانی و پنج نشست کتاب خوان در گلمکان و برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) چناران از جمله خبرهای کتابخانه های عمومی چناران درهفته گذشته بود.
   به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چناران، برگزاری مسابقه کتاب و کتابخوانی و پنج نشست کتاب خوان در گلمکان و برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) چناران از جمله خبرهای کتابخانه های عمومی چناران درهفته گذشته بود.

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و بزرگداشت آیت الله علامه محمدحسین طباطبایی، مسابقه ای با محوریت کتاب و کتابخوانی توسط کهنسال مسئول کتابخانه شهید سید یحیی حسینی برگزار شد.

در این مسابقه محتوی کتاب"بهترین ها "موضوع مسابقه بود که 45 نفر در این مسابقه شرکت داشتند و به تعدادی از برندگان جوایزی اهدا شد.

پنج نشست کتاب خوان آموشگاهی توسط کتابخانه شهید سید یحیی حسینی گلمکان برگزار شد

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و بزرگداشت آیت الله علامه محمدحسین طباطبایی، پنج نشست کتابخوان آموزشگاهی در مدارس شهر گلمکان توسط سرکارخانم کهنسال مسئول کتابخانه شهید سید یحیی حسینی برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان چناران با بیان اینکه با کتاب خوب است که انسان شناخته می شود،رشدمی کند و برای حرکت آماده می شود. عادت به مطالعه و تاثیر آن در کودکی ونوجوانی پایدار است.

كتاب‌خواني‌ توانايي‌ كودكان‌ و نوجوانان‌ را در بيان‌ نيازها و خواسته‌ هايشان‌ افزايش‌ مي‌دهد. عدم‌ توانايي‌ در بيان‌مطالب‌، نيازها و خواسته‌ها به‌ صورت‌ كلامي‌ و نوشتاري‌ به‌ ميزان‌ مطالعه‌ و خواندن‌ بستگي‌ دارد. كساني‌ كه‌ در مطالعه‌،مهارتهاي‌ لازم‌ را پيدا مي‌كنند در اين‌ زمينه‌ها توانايي‌ ابراز عقيده‌ را داشته‌ و هرگز از بيان‌ مطالب‌ خويش‌ واهمه‌اي‌ به‌خود راه‌ نمي‌دهند و بدون‌ غلط‌ و دست‌پاچگي‌ به‌ تشريح‌ مسائل‌ خود مي‌پردازند و همين‌ امر مانع‌ سرخوردگي‌ آنها دراجتماع‌ شده‌ و زمينة‌ مؤفقيت‌ و سعادتشان‌ را فراهم‌ مي‌كند.

مطالعه‌ يكي‌ از بهترين‌ راه‌هاي‌ غني‌ سازي‌ و بهره‌وري‌ از اوقات‌ فراغت‌ است‌. استفاده‌ مطلوب‌ و شايسته‌ از اين‌اوقات‌ تأمين‌ كننده‌ سلامت‌ روان‌ و رشد و تعالي‌ شخصيت‌ انسان‌ است‌ و بي‌برنامه‌گي‌ و بي‌توجّهي‌ به‌ اين‌ مهم‌ّ زمينه‌سازبسياري‌ از انحرافات‌ و كجرويهاي‌ اجتماعي‌ است‌. مطالعه‌ از كم‌هزينه‌ترين‌ روش‌هاي‌ گذراندن‌ اوقات‌ فراغت‌ است‌ كه‌اگر به‌ روش‌ صحيح‌ انجام‌ شود آرامش‌ پايدار و بسيار خوبي‌ خواهد داشت‌ و در پيشگيري‌ از بزهكاري‌ و انحرافات‌كودكان‌ و نوجوانان‌ تأثير زيادي‌ دارد.       
             
 برگزاری نشست کتاب خوان با حضور دانش آموزان هنرستان حکمت در محل کتابخانه باقرالعلوم (ع) چناران

نشست کتابخوان کتابخانه ای در بخش مرجع کتابخانه با حضور دانش آموزان هنرستان حکمت و  کتابداران و مربیان برگزار شد.

 در این نشست 6 نفر به معرفی کتاب مورد نظر خود پرداختند.

"روانشناسی عشق شور انگیز "نویسنده:مرتضی منطقی/ارائه توسط زهرا دشتی(دانش آموز)

" شما که غریبه نیستید "نویسنده هوشنگ مرادی کرمانی/ارائه توسط الهام نوروزی(دانش آموز)

" قصه های مهتاب "نویسنده: ترانه امیر ابراهیمی/ ارائه توسط مهری بیگلی(معلم)

" زندگی شادمانه" نویسنده: آلبرت الیس  /ارائه توسط محدثه سادات مرادی(دانش آموز)

" جنایتهای ما در خرمشهر"نویسنده : محمد نبی ابراهیمی  /ارائه توسط مریم درگاهی(دانش آموز)

"موش کتابخوان"  نویسنده: سم سوج؛مترجم پویه میثاقی/ ارائه توسط  تکتم مهدوی نسب(کتابدار)


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 290