کتابخانه عمومی قائمیه مشهد
روز جهلنی معلولان

کتابخانه عمومی قائمیه مشهد
روز جهانی معلولان
1397/9/14 چهارشنبه به همت کتابخانه عمومی قائمیه مشهد صورت گرفت: برگزاری جشن ویژه روز جهانی معلولین با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی جشن روز جهانی معلولین درفرهنگسرای انقلاب با همکاری کتابخانه قائمیه و مدارس استثنایی منطقه برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد، به بمناسبت روز جهانی معلولین با همکاری کتابخانه عمومی قائمیه وفرهنگسرای انقلاب  با حضور حجت السلام سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ، بدیع زادگان ریاست کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد ، غلامی شهردار منطقه 4 مشهد ، معماریان کارشناس گروه کم توان ذهنی اداره استثنایی، امیریان معاون فرهنگی اداره استثنایی و 300 نفر از دانش آموزان سه مدرسه استثنایی مهرآفرینان انقلاب برگزار شد.

مدیر مدرسه استثنایی مهرآفرینان در این مراسم ضمن خیر مقدم و گرامیداشت این روز گفت: معلولین جزئی از این جامعه هستند که نیازی به ترحم ما ندارند بلکه نیازمند این هستند که توانایی هایشان دیده شود ، معلولین همچون دیگر افراد جامعه از حقوق یکسانی برخوردارند و باید تلاش کرد که هر گونه نگرانی این افراد برطرف گردد.

وی ادامه داد: باید به تک تک کسانی که با معلولین کار میکنند خسته نباشید گفت و از آنها به نحو  شایسته تقدیر کرد ، چرا که حقیقتا کار آنها سخت و قابل ستایش است.

در ادامه این مراسم دکلمه ای توسط یک دانش آموز استثنایی قرائت شد که توجه حاضرین را به خود جلب کرد و برای دقایقی اشک در چشمان همه حلقه زد، از دیگر برنامه ها ایجاد نمایشگاهی از کارهای دستی بچه های معلول در فضای بیرونی فرهنگسرا و برگزاری مسابقه ونمایشنامه ای باموضوع کتاب و کتابخوانی بود .

عزت آشنا مسئول کتابخانه قائمیه نیز در ادامه مراسم گفت : یکی از برنامه های ویژه این  مراسم تقدیر از دوبرادر معلولی بود که در محله پنجتن طرح "من کارت " را پیشنهاد داده بودند .
در پایان مراسم از آشنا مسول کتابخانه عمومی قائمیه و آقای باخدا مسول فرهنگسرا توسط مسئولین اداره استثنایی  تقدیرصورت گرفت. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 327