طرح خلاقانه
کتابخانه عمومی هشت بهشت چناران
1397/10/19 چهارشنبه اجرای طرح خلاقانه ستاره باران در کتابخانه هشت بهشت چناران نشست کتاب خوان و نشست جمع خوانی و طرح خلاقانه ستاره باران در کتابخانه عمومی هشت بهشت چناران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چناران، کتابخانه هشت بهشت بابرگزاری برنامه های مختلف فرهنگی چون برگزاری نشست کتابخوان و جمع خوانی از کتاب نقشه نقش بر آب مرتبط با  حماسه9 دی جذب خیرین اهدای کتاب وطرح ابتکاری فصل میوه چینی پذیرای اعضای کتابخانه و تمامی علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی بود.

برگزاری طرح خلاقانه ستاره باران

در این طرح که جامعه هدف آن را کودکان تشکیل میدهندهریک از کودکان کتاب می خوانندو هر کدام بیشترین کتاب را خوانده باشند،به ازای بیشترین کتاب خوانده شده،یک استیکر ستاره می گیرندکه این ستاره ها در کنار عکس آنها در بخش کودک کتابخانه چسبانده می شود.

این طرح با استقبال کودکان عضو کتابخانه مواجه شده است.

ناهید هاشمی زاده مسئول کتابخانه هشت بهشت همچنین از اهدای کتاب توسط بانوی نیک اندیش سرکار خانم شهره کریم لو به کتابخانه خبر داد.

وی ادامه داد: تعداد 85 نسخه کتاب از کتابخانه شخصی خانم کریم لو در موضوعات فرهنگی،اجتماعی در راستای ترویج فرهنگ اهدای کتاب به این کتابخانه اهدا شد تا علاوه بر احیای سنت حسنه اهدای کتاب،کتبی که در کتابخانه های شخصی انباشته شده است را در اختیار عموم مردم علاقه مند به کتاب و کتابخوانی قراردهند.

در پایان مسوول کتابخانه هشت بهشت ضمن اشاره به اقدامات انجام شده  در ر استای جذب کتب اهدایی به کتابخانه های عمومی اظهار امیدواری کرد طی ماه های آینده این میزان با همراهی و همکاری خوب مردم و مسئولان، توسعه بیشتری پیدا کند.

برگزاری نشست کتاب خوان

در این نشست 6 نفر به معرفی کتابهای مورد نظر خود پرداختند:

"گل های زیبای زندگی"نویسنده:نعمت الله سقازاده/ارائه توسط: رقیه صادقی(عضو کتابخانه)

در این کتاب سعی شده ویژگیهای دوران کودکی و درک بیشتر این دوران مورد بررسی قرار گیرد.تربیت صحیح و اصولی فرزند وسیله ای است در جهت رشد و تکامل انسانی. خداوند منان همه جهان هستی را با همه نعمت ها و موجوداتش در اختیار انسان قرار داده و انسان را از همه مخلوقاتش برتر دانسته است ولی این برتری در گرو تربیت صحیح است.

"انواع مکاتبات اداری"نویسنده کمال روحانی/ارائه توسط: معصومه اسدی(عضو کتابخانه)

نقش نوشتن بعد از کلام و گفتاراصلی ترین ابزار ایجاد یک ارتباط اصلی و بنیادین است. گرچه نوشتن بعد از ارتباط کلامی قرار می گیرد، از لحاظ اهمیت سندیت و ثبات جایگاه برتر و نخستین را داردو هدف از نوشتن ارتباط است و یکی از ابزارهای مهم شکل گیری ارتباط نوشتن است...

"کیمیای محبت"نویسنده:محمد محمدی/ ارائه توسط :مریم جلالیان(عضو کتابخانه)

عبد صالح خدا » رجبعلي نكوگويان « مشهور به » جناب شيخ « و » شيخ رجبعلي خياط « در سال1262 هجاری شمسي، در شهر تهران ديده به جهان گشود. پدرش » مشهدی باقر « يك کارگر ساده بود. هنگامی که رجبعلي دوازده ساله شد پدرش از دنيا رفت و رجبعلي را که از خواهر و برادر تني بي بهره بود، تنها گذاشت.

"موش ها و آدم ها"نویسنده :جان اشتاین بک/ارائه توسط :الهام عشقی(عضو کتابخانه)

موش ها و آدم هاعنوان یک رمان کوتاه از نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات، جان استاین‌بک بوده که در سال ۱۹۳۷ به چاپ رسیده است. نویسنده در این داستان از سرگذشت غم‌انگیز دو کارگر مزرعه مهاجر، جورج میلتون و لنی اسمال می‌نویسد که در رکود بزرگ آن روزگار در کالیفرنیا به دنبال یافتن کار به هر سمت و سویی روانه می‌شوند.

"مهارت در بازی زندگی"نویسنده : آنتونی رابینز/ارائه توسط :میناپیری(عضو کتابخانه)

با درس های مهارت در بازی زندگی خواهی آموخت که چگونه:خوشبختی واقعی را احساس کنی قوه تصمیم گیری ات را بالا ببری آماده تغییرات ژرف و اساسی در زندگی باشی مقید به پیشرفت روز به روز بشوی منابع بی مصرف را جانشین منابع جدیدی نمایی که کیفیت زندگی را بالا می برد.

"حماسه نهم دی "موسسه پژوهش فرهنگی انقلاب اسلامی/ارائه توسط :ناهید هاشمی زاده(کتابدار کتابخانه)

نهم دیماه نمونه ای بود از همان خصوصیتی که در خود انقلاب وجود داشت. در این روز مردم احساس وظیفه دینی کردندو به دنبال این وظیفه
و عمل صالح آنها مقام معظم رهبری فرموده اند:"حماسه نه دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران در راهپیمایی 9 دی 1388نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری از افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید.

نشست جمع خوانی از کتاب نقشه نقش بر آب

نشست جمع خوانی کتاب نقشه نقش برآب با موضوع بررسی فتنه سال 88 و حوادث منتهی به 9دیماه در محل کتابخانه عمومی هشت بهشت چناران برگزار شد.
 
کلمات کليدي
طرح ستاره باران, کتابخانه عمومی هشت بهشت چناران
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 193