نشست کتاب خوان
کتابخانه عمومی شهدای جغتای
1397/11/8 دوشنبه به همت کتابخانه عمومی شهدای جغتای؛ مدرسه امید انقلاب میزبان نشست کتاب‌خوان و جمع خوانی کتاب شد به همت کتابخانه عمومی شهدای جغتای نشست کتابخوان مدرسه‌ای و جمع خوانی کتاب «اینترنت مثل یک گودال است» در مدرسه امید انقلاب جغتای برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای ؛ نشست کتاب‌خوان مدرسه ای و جمع خوانی کتاب «اینترنت مثل یک گودال است»  به همت کتابخانه عمومی شهدای جغتای در مدرسه امید انقلاب جغتای برگزار شد.

در این نشست، شش نفر به معرفی کتاب پرداختند که به شرح زیر است؛

«جودی دکتر می‌شود» نویسنده: مگان مک دونالد/ معرفی توسط ملیکا استیری (دانش‌آموز و عضو کتابخانه)

جودی دمدمی نام یکی از کتاب‌های مشهور مگان است. این کتاب درباره ی ماجراهای دختری بنام جودی است که ماجراهای جالبی را به همراه دوستانش استینک، راکی، فرانک و ایمی نیمی تجربه می‌کند. این کتاب پنجمین جلد از مجموعه‌ی «جودی دمدمی» است.  ماجرای داستان کتاب «جودی دکتر می شود»  از آنجایی آغاز می شود که جودی دمدمی برای انجام تحقیق کلاسی اش تصمیم می‌گیرد تحقیق خود را با یک عمل شروع کند. او می‌خواهد شکم قورباغه برادرش را باز کند تا دل و روده‌اش را ببیند و دوباره آن را بخیه بزند.  

«مدرسه عجیب و غریب من» نویسنده: دن گاتمن/ معرفی توسط زهرا وحدانی (دانش‌آموز و عضو کتابخانه)

«مدرسه عجیب و غریب من» مجموعه ای 15 جلدی است که هر کدام داستان مستقلی دارد و به یکی از معلم ها و مسئولان مدرسه می پردازد.داستان ها از زبان پسربچه هشت ساله باهوش اما بازیگوشی به نام ای جی روایت می شود که از مدرسه بدش می آید (هر چند که به مرور به این نتیجه می رسد که مدرسه شاید جای بدی هم نباشد).از نگاه این پسر بچه و همکلاسی هایش ، همه معلم ها و مسئولان مدرسه به نوعی عجیب و غریب هستند.

«پر» نویسنده: کائو ون شوان/ معرفی توسط مبینا مهردوست (دانش‌آموز)

این اثر زیبا و تاثیر گذار حاصل همکاری چائو ون شوان، نویسنده مشهور چینی (برنده جایزه هانس کریستین اندرسن سال 2016) و راجر ملو، تصویرگر برجسته برزیلی (برنده جایزه هانس کریستین اندرسن سال 2014) است. آنها در این کتاب، یکی از مهمترین و قدیمی ترین سوال های بشر را در قالب داستانی ساده و خواندنی مطرح می کنند؛ از کجا آمده ام و به کجا می روم؟

«دختر شیرفروش» نویسنده: ود پراکاش چاولا / معرفی توسط نگار حطیطه (دانش‌آموز)

کتاب دختر شیر فروش اثر ود پراکاش چاولا درباره‌ی دختر جوانی به نام آنجلینا است که همراه با مادرش در مزرعه زندگی می‌کردند.آن‌ها یک گاو بزرگ و خوب داشتند که هر روز شیر زیادی می‌داد. یک روز مادر آنجلینا به دخترش گفت که به بازار برود و شیر را بفروشد و با پول آن برای خانه کمی غذا بخرد. آنجلینا به بازار رفت و...«لانه گنجشک کوچولو» نویسنده: محمدرضا یوسفی / معرفی توسط فاطمه نوروزی مقدم(دانش‌آموز و عضو کتابخانه)

ماجرای گنجشک کوچولویی است که نمی توانست درست پرواز کند، فقط جست و خیز می کرد. وقتی هم می رفت بازی، تا گرسنه اش نمی شد به لانه برنمی گشت....

«ماهک و غول سرزمین پارچه ها» نویسنده: اعظم سبحانیان / معرفی توسط اکرم راه چمنی(کتابدار)

«ماهک و غول سرزمین پارچه‌ها» داستانی خیالی است که کودک را با خود به سفری باور نکردنی می‌برد. ماهک(شخصیت اصلی داستان) همراه مادرش به خرید می‌رود. او پارچه‌ای را برای خود انتخاب می‌کند تا مادرش برایش لباسی بدوزد  و این لباس و نقش و نگار آن دست مایۀ‌ ماجراهای این داستان می‌شود.

در پایان این نشست، کتاب «اینترنت مثل یک گودال است» ترجمه آزاد افسانه شعبان نژاد معرفی و جمع خوانی شد. کتاب «اینترنت مثل یک گودال است»  از اینترنت و روش استفاده ی صحیح از آن با زبانی کودکانه برای کودکان سخن می گوید. 


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 250