نشست کتاب خوان انقلاب
1397/11/8 دوشنبه به همت کتابخانه عمومی عطاملک جوینی برگزار شد؛ نشست کتاب خوان در مدرسه شهید نامجو روستای فتح آباد جوین به مناسبت چهلمین بهار انقلاب، نشست کتاب خوان مدرسه ای بهمن ماه سال توسط کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب در محل مدرسه شهید نامجو روستای فتح آباد شهرستان جوین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جوین در راستای برگزاری اقدامات فرهنگی در مدارس، و به مناسبت چهلمین بهار انقلاب نشست کتاب خوان مدرسه ای  بهمن ماه سال 1397  توسط کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب در محل مدرسه شهید نامجو روستای فتح آباد شهرستان جوین برگزار شد.

طی این نشست کتاب  در طلوع آزادی... از سری  کتاب های کتابخوان ماه(بهمن ماه 1397)  معرفی شده از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور  توسط محمدی کتابدار کتابخانه برای دانش آموزان معرفی شد.

 دیگر کتاب های معرفی شده در این نشست به شرح زیر می باشد:

"قصه های شاهنامه" نویسنده: آتوسا صالحی /ارائه دهند:پریسا منصوری(دانش آموز)

کتاب «قصه‌های شاهنامه - جلدهای 1 تا 3» را «آتوسا صالحی» نوشته و «نیلوفر میرمحمدی» تصویرگری کرده است. این کتاب شامل عنوان‌های «ضحاک بنده‌ی ابلیس»، «فرزند سیمرغ» و «اسفندیار رویین‌تن» است. ناشر در معرفی این مجموعه آورده است: «در این مجموعه نویسنده کوشیده است تا با روایت داستان گردآفرید، سهراب و سیاوش به این قهرمانان زنده و ماندگار نزدیک‌تر شود تا آنان با به تصویر کشیدن دغدغه‌های همیشگی انسان‌ها و غم‌های‌شان نمایشی نو از روزهای دور گذشته برپا سازند. اگرچه از شاهنامه بسیار گفته و بسیار نوشته‌اند، اما این قلعه‌ی تو در تو هنوز ناشناخته مانده است. هر درش به درهای بسیاری باز می‌شود که با گذر از هر یک به شگفتی‌های تازه‌ای می‌رسیم.» کتاب حاضر را نشر «افق» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان نوجوان قرار داده است.

"طوطی بازرگان" نویسنده: پرویز امینی/ ارائه دهنده :کوثر فتح آبادی(دانش آموز)

در داستان «طوطی و بازرگان» می‌خوانیم: بازرگانی، طوطی خوش‌صدایی داشت. روزی قصد سفر به هندوستان كرد. طوطی از او خواست تا پیغامش را به طوطی‌های آن دیار برساند. پیغام طوطی این بود كه آیا سزاوار است شما آزاد پرواز كنید و من در قفسی آواز بخوانم؟ بازرگان پیغام را رساند، اما یكی از طوطی‌ها از درخت افتاد و جان داد. او از این قضیه خیلی ناراحت شد. وقتی به دیار خود بازگشت، داستان را برای طوطی تعریف كرد، اما طوطی خودش هم افتاد و جان داد. بازرگان كه خیلی ناراحت بود طوطی را از قفس بیرون آورد، اما بلافاصله طوطی به پرواز درآمد و رفت. بعد از آن بازرگان فهمید كه نباید اسیر زبان بود و هر حرفی را هرجایی به زبان آورد. مجموعه حاضر مشتمل بر داستان‌های مثنوی برای گروه سنی «ج»، تحت برخی عناوین وفای خرس، زاغ و لك‌لك، دزد و دهل زن، و شیر و خرگوش است. در پایان هر داستان، شعر مربوط به آن نیز ارائه شده است."

"مرد ناشنوا" نویسنده : پرویز امینی/ ارائه دهنده : یگانه فتح آبادی(دانش آموز)

این کتاب چند جلدی می باشد که ساده شده داستان های مولوی است . پرویز امینی داستانهای کتاب مولوی را به صورت ساده و روان برای گروه سنی ب و ج  ساخته است.
مرد ناشنوا با همین حساب و کتاب ها سراغ همسایه اش رفت و همین که رسید پرسید حالت چه طور است ؟ اما همسایه بر خلاف تصور او گفت دارم از درد می میرم. ناشنوا خدا را شکر کرد. ناشنوا پرسید چه می خوری ؟ بیمار پاسخ داد زهر ! زهر کشنده ! ناشنوا گفت نوش جانت باشد. راستی طبیبت کیست؟ بیمار گفت عزرائیل ! ناشنوا گفت طبیبی بسیار حاذق است و قدمش مبارک. و سرانجام از عیادت دل کند و برخاست که برود اما بیمار بد حال شده بود و فریاد می زد که این مرد دشمن من است که البته طبیعتا همسایه نشنید و از ذوقش برای آن عیادت بی نظیر کم نشد.

"حسنی و غول" نویسنده:آل طاها/ ارائه دهنده : سپیده کلاته میمری(دانش آموز)

کتاب حسنی و غول نوشته آل طاها و نشر علم افروز می باشد.این کتاب تخیلی و ساده نوشته شده که برای گروه سنی الف و ب جذاب باشد .داستان مربوط به تعدادی افراد است که با غول زور گو مبارزه می کنند و پیروز می شوند.

"خلیفه الهی" نویسنده: محسن قدسی پور/ارائه دهنده:محمد یونسی(دانش آموز)

کتاب خلیفه الهی نوشته محسن قدسی پور نشر براق میباشد . کتاب خلیفه الهی داستانهایی از قران و پیامبران دارد . و در آن اشاره ای هم به آیات مربوط به داستان گفته شده می شود.
این کتاب مناسب گروه سنی ج و نوجوانان می باشد.

در پایان این نشست جوایزی از طرف اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جوین به معرفی کننده گان کتاب  اهدا شد.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 273