1398/4/18 سه‌شنبه نشست کتاب خوان درکتابخانه شهید رجایی مشهد مقدس نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه شهید رجایی مشهد مقدس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، بمناسبت ایام دهه کرامت وولادت سه نور دیده  موسی بن جعفر  (ع) ثامن الائمه امام رضا (ع) ،حضرت احمد بن شاهچراغ وکریمه اهل بیت حضرت معصومه (ع) نشست کتاب خوان کتابخانه ای درمحل کتابخانه برگزار شد.

دراین نشست که باحضور اعضاء دختر وخانواده های ایشان برگزار گردید از دختران محجبه ،موفق وبا اسامی معصومه کتابخانه تقدیر بعمل آمد .و6نفر از بانوان کتابخانه کتب خوانده شده خود رابه اشتراک گذاشتند.

همچنین نمایشگاهی از کتب مربوطه درمحل کتابخانه برگزار شد.
 
مریم دولتی افزود : هدف از برگزاری این نشست ونمایشگاه کتاب آشنایی اعضاء باسیره رضوی ، ارج نهادن به مقام زنان ودختران  وآشنایی اعضاء باشیوه وروش زندگی بانوی بزرگوار اسلام حضرت معصومه(ع) وتاسی به ایشان در تمام شئون زندگی می باشد..
کتابهای معرفی شده به شرح ذیل می باشد:

«کاش تو را می دیدم» نویسنده:مژگان شیخی / ارائه دهنده :اعظم صفدری
 
کتاب «کاش تو را می‌دیدم» فرازهایی از زندگی بانو معصومه (س) و حوادث تاریخی زمان ایشان است که برای گروه سنی نوجوانان نوشته شده است .
    
حضرت فاطمهء معصومه (س) در روز اول ذی‌القعده سال ۱۷۳ هـ. ق چشم به جهان گشود. القابی چون معصومه، حمیده، طاهره، رضیه، سیده و... را برای ایشان ذکر کرده‌اند. مستندات تاریخی نشان می‌دهد که سبب آمدن ایشان به قم، دیدار برادرش امام رضا (ع) بود که به دستور مامون به مرو آمده بود، ایشان در مسیر حرکت به مرو وقتی به ساوه رسید بیمار شد و سپس به قم آمد و در خانة موسی بن خزرج بن سعد سکنی گزید. وفات آن بزرگوار در سال ۲۰۱ هـ ق رخ داد. نگارنده در این کتاب، در قالب داستان به بررسی زندگی حضرت معصومه (س) پرداخته است.
«هزار ویک حدیث رضوی » نویسنده: مهدی قربانی/ ارائه دهنده :حمیده موسوی تبار

 خداوند هزار و یک نام دارد و هزار و یک بر اساس حروف ابجد به معنای «رضا» است. در مقدمه‌ی كتاب مختصری از زندگی امام رضا(ع) و فضیلت زیارت و نماز آن حضرت به رشته‌ی تحریر درآمده و در بخش‌های بعدی احادیثی با موضوعات خداشناسی، نبوت و امامت، معاد، احكام و عبادات، علم و عمل صالح، دعا و زیارت، خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها (طب) و ... در اختیار خواننده قرار گرفته است كه به عنوان مرجعی مستند مورد استفاده‌ی دانشجویان، محققان و اهل علم و اهل‌قلم قرارمی گیرد..".

3- «حضرت معصومه  »نویسنده :رضا علی نیا/ ارائه دهنده :فاطمه احمدیان

حضرت فاطمه معصومه (س) در روز اول ذيقعده سال 173 هجري، در شهر مدينه چشم به جهان گشود. اين بانوي بزرگوار، از همان آغاز، در محيطي پرورش يافت که پدر و مادر و فرزندان، همه به فضايل اخلاقي آراسته بودند. عبادت و زهد، پارسايي و تقوا، راستگويي و بردباري، استقامت در برابر ناملايمات، بخشندگي و پاکدامني و نيز ياد خدا، از صفات برجسته اين خاندان پاک سيرت و نيکو سرشت به شمار مي رفت. پدران اين خاندان، همه برگزيدگان و پيشوايان هدايت، گوهرهاي تابناک امامت و سکان داران کشتي انسانيت بودند.

"بانونی ملکوت"نویسنده:علی کریمی جهرمی/ارائه دهنده:معصومه ابراهیمی                                                                                                                                                                                     
در بخش قم در آیینه روایات آمده است: «در رابطه با شهر قم از منظر اهل بیت علیهم السلام روایات متعددی وارد شده است که در یکی از این روایات از امام صادق علیه السلام آمده است: «راستی خداوند، به کوفه بر سایر بلاد و به مؤمنین از اهل آن بر دیگر مردمان بلاد، احتجاج می کند و به شهر قم بر سایر بلاد و به اهل آن بر تمام مردم مشرق و مغرب از جن و انس، احتجاج خواهد فرمود و قم و اهل آن را بی بهره و دور از معارف، رها نکرده، بلکه آنان را موفق داشته و تأیید فرموده است.
 
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 51