1398/4/25 سه‌شنبه نشست کتاب خوان دهه کرامت در کتابخانه شهید باهنر مشهد به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس نشست کتاب خوان ویژه دهه کرامت برگزارشد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس نشست کتاب خوان ویژه دهه کرامت برگزارشد.

مسئول کتابخانه شهید باهنر مشهد گفت: به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت نشست کتاب خوان کتابخانه ای باحضوراعضاء دختر کتابخانه برگزار شد.

سیمین برازش ادامه داد: روز تولد حضرت معصومه (س) به نام «روز ملی دختران » نامگذاری گردیده است ضمن تبریک این روز گرامی به همه دختران سرزمین سبز اسلامیمان، امیدواریم این نامگذاری، منشأ ارزشمندی برای توجه، تفکر، تصمیم سازی و اقدامات پرخیر و پربرکت برای این بخش مهم و سرنوشت ساز از جامعه ما باشد.

وی ادامه داد: توجه به اهمیت و ضرورت این روز و فرصت های آن، همچنین دقت به وضعیت دختران در جامعه که برای اصلاح و بهبود آن به عزم و اهتمام ملی نیاز است، می تواند از روز ملی دختران، فرصتی مغتنم برای کار جمعی در مورد دختران بسازد که زمینه حرکت های بزرگ و تغییر و تحولات درخشان برای توسعه و بهبود زندگی دختران را فراهم نماید.

افرادی که در این نشست به معرفی کتاب پرداختند به شرح زیر می باشند:  

 "حضرت معصومه (ع) و شهر قم" نویسنده:  محمد حکیمی /معرفی کننده سارا طالب زاده

حضرت فاطمه معصومه(س)، دختر امام موسی بن جعفر(ع)، بنا به گفته معروف اول ذی قعده سال 173 ق چشم به جهان گشود. تاریخ تولد آن حضرت برای اولین بار در کتاب وسیلة المعصومیه، ص 65 به نقل از کتاب نزهة الابرار نسب اولاد الائمة الاطهار ذکر شده است.

"کلیدهای تربیت رشد دختران" نویسنده: جیسلاپروشف/معرفی کننده مطهره هادیان    

در كتاب تربیت و رشد دختران با روشهای درست تربیتی شما را در ایجاد یك زندگی شاد و موفق برای دخترتان یاری می‌كند و با چگونگی پرورش جسمی و عاطفی دختران، تفاوتهای آنها با پسران، نقش پدر در زندگی دختران و ... آشنا می‌سازد. نویسنده می‌خواهد بگوید كه واقعاً چه چیز خاصی در داشتن یك دختر وجود دارد؟

" تحلیلی برروابط دختر و پسر" نویسنده: حمزه کریم خانی/ معرفی کننده هانیه خلق ذکر آباد

مسأله‌ی ارتباط دختر و پسر از زوایای مختلفی قابل ارزیابی است که به دو نکته‌ی مهم آن اشاره می‌کنیم:
نکته‌ی اول: ایام جوانی، دوره‌ی شور احساسات، شوق و نشاط جسمی است. با بیدار شدن قوای مختلف جسمی، توجه به مسائل عاطفی و جذّابیت‌های ظاهری جنس مخالف زیادتر می‌شود. این بلوغ طبیعی، در پیدایش دوستی‌ها و روابط دختر و پسر تأثیر به سزایی دارد.
نکته دوم: همه‌ی ما معتقدیم که انسان موفق کسی است که

" دختران پندها و هشدارها" نویسنده: محمود اکبری/ معرفی کننده هانیه کشمیری 
   
این اثر عمدتا به مجموعه ای از هشدارها، پندها و درس های اخلاقی که تناسب بیش تری با نیازهای روحی و اجتماعی دختران دارد، می پردازد. نویسنده در این کتاب سعی داشته تا با استفاده از آیات، روایات و احادیث به بازگویی و توصیه پردازی بخشی از آموزه های اسلامی بپردازد که دختران را به سمت مسیر صحیح و مستقیم سلامت

 " در عصمت " نویسنده: علی اشرف عبدی /معرفی کننده کتاب: سحر طالب زاده
 
این کتاب به زندگی حضرت فاطمه معصومه (ع) اشاره دارد: به تاریخ ولادت ایشان نحوه تربیت در سایه پدری معصوم ، فضایل نجمه خاتون مادر حضرت معصومه ،القاب و معرفت و عظمت جایگاه علمی و فرهنگی ایشان پرداخته است همچنین به هجرت حضرت که امام فرمده اند اگر در محیطی به خاطر عواملی نتوانستید به وظیفه خود عمل کنید

 "بهبود روابط مادران ودختران"نویسنده: پاولاکاپلان/ معرفی کننده آتنا چاچی  

موضوع كتاب مربوط است به مشكل "ملامت و سرزنش مادران از سوی دخترانشان و شكستن سد عاطفی بین آنها و تربیت كردن رابطه صمیمانه و مهرآمیز و به طور كلی بهسازی روابط مادران و دختران .نویسنده با استفاده از حكایت‌ها و ماجراهای شخصی به جنبه‌های مختلف سوء‌تفاهم در روابط مادران و دختران اشاره كرده درصدد است راه حلی برای مشكلات و موانع موجود میان مادران و دختران به دست دهد .

 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 34