1398/5/16 چهارشنبه کتابخانه عمومی شهدای سلطان آباد میزبان نشست کتاب خوان کودک و نوجوان کتابداران کتابخانه عمومی شهدای سلطان آباد با برگزاری نشست کتاب خوان میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کتابداران کتابخانه عمومی شهدای سلطان آباد شهرستان خوشاب با برگزاری نشست کتاب خوان کودک و نوجوان میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.

در این نشست کتاب های قرآنی در رده سنی کودک و نوجوان توسط  4 نفر از شرکت کنندگان معرفی شد.

فاطمه حسن آبادی، کتابدار کتابخانه عمومی شهدای سلطان آباد با اعلام این خبر افزود: از آنجایی که جامعه ما یک جامعه اسلامی است و قرآن کتاب آسمانی ماست، افراد جامعه به خصوص کودکان و نوجوانان می بایست قرآن را بیاموزند، آن را خوب تلاوت کنند و اگر حافظه ی خوبی داشتند قرآن را حفظ کنند و برای تحقق یک جامعه قرآنی در همه حال با قرآن مأنوس باشند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این نشست، گسترش فرهنگ قرآنی و ایجاد انس کودکان و نوجوان با قرآن کریم بود و کتابهایی که در این زمینه معرفی شد به طور حتم تاثیر به سزایی در شناخت بیشتر آیات قرآن دارد.

در ادامه این نشست کلاس آموزش روخوانی و تجوید قرآن کریم نیز برگزار شد، تقدیر از 4 کتاب خوان ویژه پایان بخش این محفل فرهنگی بود.

 در این نشست کتابهای ذیل ارائه شد:

«دوست من قرآن» به کوشش مجید غلامی/  ارائه دهنده: شایان حاجیان(عضو کتابخانه)

این کتاب برای آشنایی کودکان با قرائت، حفظ و مفاهیم سوره قدر تهیه شده است. کودکان با خواندن این کتاب قادر خواهند بود در قالب قصه، شعر، نقاشی، نمایش، بازی، کاردستی، معما و سایر فعالیت‌های کودکانه با مفاهیم سوره‌ها آشنا شده و در حفظ و قرائت سوره‌ها مهارت بیشتری کسب نمایند.

«قصه های قرآنی»  نویسنده مجید ملامحمدی/ ارائه دهنده: سینا نیکخوی(عضو کتابخانه)

این کتاب مصور شامل چهارده داستان زیبا و آموزنده از قرآن کریم است. سنگی که از آسمان افتاد، پدربزرگ غمگین است، من ماه را می‌خواهم، کار زشت ثعلبه، دزدهای کاروان مدینه و ... از داستان‌های این کتاب است.

«شعرهایی درباره قرآن»شاعر مریم اسلامی/ ارائه دهنده: علی سلطان آبادی(عضو کتابخانه)

تلاوت قرآن یکی از کارهایی است که در دین اسلام اهمیت زیادی دارد. این کتاب انجام این کار را به صورت شعر و به گونه ای روان و قابل فهم، همراه با تصاویر رنگی برای کودکان توضیح داده است.

«قرآن کریم:پاسخ به سوال های کودکان و نوجوان» نویسنده رضا نباتی/ ارائه دهنده: ابوالفضل عزتی(عضو کتابخانه)

   در این مجموعه به سؤال‌های اساسی کودکان و نوجوانان دربارة جهان و شگفتی‌های آن پاسخ داده شده است. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 38