1398/5/16 چهارشنبه نشست کتاب خوان کودک در کتابخانه امام حسن عسکری(ع) مشهد به همت کتابخانه عمومی امام حسن عسکری(ع)مشهد،چهارمین نشست کتاب خوان ویژه طرح اوقات فراغت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابخانه عمومی امام حسن عسکری(ع)،چهارمین نشست کتاب خوان ویژه طرح اوقات فراغت در بخش کودک کتابخانه برگزار شد.

زهرا علی پور مسئول کتابخانه هدف از طرح نشست کتابخوان در برنامه اوقات فراغت را که هر هفته برگزار می شود آشنایی کودکان و نوجوانان با محیط و خدمات فرهنگی کتابخانه اعلام کرد.در

این نشست که با حضور گسترده اعضا همراه بود 7 نفر به معرفی کتاب پرداختند:

«برترین زن»نویسنده:مهدی مراد حاصل/معرفی کننده:مریم حسن نژاد

"دومین جلد از مجموعه "گذری بر زندگی چهارده معصوم (ع) "به روایت داستانی زندگی حضرت فاطمه (ع) اختصاص دارد .كتاب با این مطالب تدوین شده است : ولادت، كودكی، همدمی پیامبر (ص)، مقام و مرتبه، ازدواج، همسری، مادری، رفتار اجتماعی، پاكدامنی، فرزندان، مظلومیت، عبادت، شهادت، و آرامگاه گمشده .در این جلد نیز مانند سایر مجلدات مجموعه یاد شده، با ذكر نام، لقب‌های معروف، كنیه، نام پدر و مادر، زمان و مكان تولد، زمان و مكان شهادت، و مرقد مطهر معصوم مورد نظر آغاز شده است.

«امیر سکوت و عدالت»نویسنده:مهدی مراد حاصل/معرفی کننده:معصومه اخروی

"در سومین جلد از مجموعه "گذری بر زندگی چهارده معصوم (ع) "زندگی حضرت علی (ع) برای نوجوانان در قالب داستان بازگو شده است .مطالب كتاب از این قرار است : فرزند كعبه، همگامی با پیامبر از كودكی، اولین ایمان آورنده، شب هجرت پیامبر (ص)، شجاعت و مهربانی، ازدواج، همسری، خانه و خانواده، غدیرخم، خانه‌نشینی، خلافت، عدالت، جنگ، توطئه، محراب خونین، شهادت و قاتل .

«امام پاکان»نویسنده:مهدی مراد حاصل/معرفی کننده:هانیه تقوی

این کتاب،دوازدهمین جلد از مجموعه "گذری بر زندگی چهارده معصوم (ع) "به شرح زندگی امام هادی (ع) اختصاص دارد سمانه (دختری از شمال آفریقا، همسر امام جواد (ع) و مادر امام هادی (ع)، ولادت، کودکی، دوری از پدر، آموزش و تعلیم، تلاش علمی، شاگرد بزرگ، قیام شیعیان، زندگی در سامرا، درمان خلیفه، شهادت، و ماجرای جعفر کذاب از عناوین کتاب می باشند.

«گرم تر از آتش»نویسنده:محمدرضا یوسفی/معرفی کننده:حدیثه نویدی

سومين جلد از مجموعه «داستان‌هاي شاهنامه» با عنوان گرم‌تر از آتش است که به داستان دوختن لباسي که آن را به هوشنگ پادشاه نسبت میدهند،می پردازد.

«شنل قرمزی و گرگ بدجنس»نویسنده:ماریو راموس/معرفی کننده:نرگس منفرد

این کتاب داستان گرگی است که می‌خواهد دختر کوچولوی داستان به نام شنل قرمزی را بخورد. شنل قرمزی برای دیدن مادربزرگش روانه جنگل شده و برای دیدن او باید از جنگل عبور کند. اما گرگ که برای خوردن شنل قرمزی نقشه کشیده است وارد خانه مادربزرگ می‌شود و لباس خواب او را می‌پوشد اما با این کار به دردسر می‌افتد.

«شالاپ شولوپ شست و‌ شو وقت حمومه، شیمو»نویسنده:مهری ماهوتی/معرفی کننده:امیرعلی گلکارنیا

زبان شعر، لحن کودکانه، تصاویر بکر، جذاب و دیدنی، از مجموعه کتاب های شیمو مجموعه ای خواندنی و پر مخاطب ساخته اند.با خواندن کتاب های مصور و جذاب شیمو  برای کودکان به طور غیر مستقیم به او مهارت های زندگی را می آموزید. مهارت های مهم فردی مثل دستشویی رفتن، مسواک زدن، استقلال و کاهش وابستگی، اعتماد به نفس، خلاقیت های کوچک و بزرگ و نیز مهارت های مهم اجتماعی در این کتاب ها به خوبی نشان داده شده اند..

«رئیس بزرگ کتری»نویسنده:فریبا کلهر/معرفی کننده:مبینا اختری

کتری قرمز، رئیس آشپزخانه بود. به همه دستور می‌داد و اگر از دستور دادن خسته می‌شد الکی دعوا راه می‌انداخت. گاهی هم به سوراخ‌های آبکش می‌خندید و بشقاب‌های لب پریده را دست می‌انداخت. همه از او می‌ترسیدند به خصوص وقتی بخار داغ از توی بینی‌اش بیرون می‌آمد همه از دور و برش دور می‌شدند....
    


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 36