1398/5/16 چهارشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی سرخس به همت اداره کتابخانه های شهرستان سرخس نشست کتاب خوان در محل کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،به همت اداره کتابخانه های شهرستان سرخس و با حضور مسئول کتابخانه دکتر شریعتی ، نشست کتابخوان در محل کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان سرخس برگزار شد.

در این نشست کتابهای ذیل معرفی شد:

«در طلوع آزادی» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی/ ارائه توسط زینب فراهی عضو کتابخانه

«در طلوع آزادی» گزارشی است داستانی از وقایع روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ به قلم حمیدرضا شاه‌آبادی. در این کتاب که عنوانی است از "مجموعۀ روزهای خدا"،  نویسنده وقایعی را شرح می‌دهد که گویای پیوستن ارتش به نیروهای انقلابی و روزهای منتهی به پیروزی انقلاب است.

«موریس و کتاب های پرنده»نوشته ویلیام جویس / ارائه توسط: مریم شایسته پور (مسئول کتابخانه)

کتاب «موریس و کتاب‌های پرنده» داستان مردی است به نام موریس که یک روز طوفان کاترینا تمام خانه و زندگی و شهرش را ویران می‌کند. موریس از شهر خود  رفته و مسیری را طی می‌کند  تا اینکه در بین راه زنی را در حال پرواز با کتاب‌هایش می‌بینند. زن در حالی ‌که ‌سوی آسمان پرواز می‌کند کتابی را سمت موریس پرت می‌کند.

«مهربان ترین پیامبر» نوشته غلامرضا حیدری ابهری / ارائه توسط مهری محمدی

این کتاب هم‌چون درختی است که شاخه‌هایش در آسمان مهربانی و قصه‌هایش میوه‌های رنگارنگ، شیرین و گوارای آن هستند. «مهربان‌ترین پیامبر» مجموعه‌ای است از داستان‌های کوتاه و آموزنده که تصویری از رسول خدا صلی الله علیه وآل وسلم و شخصیت آن حضرت را برای کودکان و نوجوانان ترسیم می‌کند.

«پول خدا بچه ها» نوشته غلامرضا حیدری ابهری/ ارائه توسط زهرا بلقدر

کتاب «پول، خدا، بچه‌ها» به آموزش سبک‌زندگی اسلامی در امور مالی می‌پردازد و به سوالات گوناگون مخاطبان در این زمینه پاسخ می‌دهد. هم‌چنین در عین توجه به معارف ناب اهل بیت علیهم السلام برخی اطلاعات جذاب را نیز به خواننده ارائه می‌کند تا مطالعه کتاب برای وی آسان‌تر شود.

«راز آن بوی شگفت» نوشته فریبا کلهر/ ارائه توسط مریم شایسته پور (مسئول کتابخانه)

نویسنده در این کتاب می‌کوشد با زبانی شیوا و روان و در قالب داستان، نوجوانان را با زندگی هشتمین امام شیعیان، حضرت رضا(ع) آشنا کند.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 30