1398/5/30 چهارشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی مشهد نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی علامه طباطبایی با شرکت9 دانش آموز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی،نشست کتاب خوان با شرکت 9 دانش آموز،در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی با محوریت دهه ولایت برگزار شد.

در این جلسه کودکان قصه غدیر خم را  رنگ آمیزی کردند و به آنها جوایزی به رسم یادبود اهدا شد و از آنها پذیرایی به عمل آمد.

 6 نفر  از شرکت‌‌کنندگان در این نشست به معرفی6 عنوان کتاب پرداختند.

«کتاب آیه ها و قصه ها» نوشته محمدعلی کریمی نیا / ارائه دهنده: کیارش منصوری(دانش آموز)

  در قرآن کریم،آیاتی پیرامون  شخصیت و  بزرگداشت جایگاه علی (ع) است. آیه ولایت، آیه تبلیغ ،آیه اکمال دین، آیه تطهیر، آیه مباهله و ده ها آیه دیگر در شان حضرت علی (ع) نازل شده است شماری از آیه ها و قصه ها، به ولایت و رهبری امام علی (ع)پرداخته و برخی دیگر، فضیلتها و برتری های او را نشان داده است.

«کتاب امیر سکوت و عدالت: حضرت علی(ع)» نویسنده مهدی مرادحاصل/ ارائه دهنده: سهیل کیان منش(دانش آموز)

 خداوند مهربان پیامبران و اوصیای خود را برای انسان رهبر و راهنما قرار داده است تا کشتی نجات و چراغ راه ما قرار گیرند. آخرین پیامبر،پیامبر اسلام (ص) و آخرین وصی آن بزرگوار، حضرت امام علی (ع) است.

«مهربانی هایت را قسمت کن» نویسنده محمود پوروهاب / ارائه دهنده: محمدعلی سلحشور(دانش آموز)

کتاب حاضر از سری «کتاب اندیشه» در موضوع انفاق، تلاشی است برای ایجاد انگیزۀ تفکر در جهت خودشناسی و خداشناسی،مباحث دینی را به زبانی ساده و روان بیان می‌کند تا زمینه‌ای برای عمیق‌تر شدن بینش نوجوانان فراهم آید.

«برکه آفتاب» نویسنده: ناصر نادری  ارائه دهنده: محمدپارسا موسوی

در این كتاب مصور، داستان غدیر خم  برای كودكان به تصویر كشیده شده است. پیامبر (ص)در 63 سالگی هنگام بازگشت از آخرین سفر حج خود، در منطقه ای به غدیر خم،بعد از نماز ظهر جانشین خود حضرت علی (ع) را به عنوان مولا و ولی مردم برگزید و حدیث غدیر را قرائت كرد.

«سفر به سرزمین غدیرخم»نویسنده مهدی وحیدی صدر/ ارائه دهنده: عبدالوحید جمالی(دانش آموز)

داستان ولایت و جانشینی امام علی (ع) را در برکه غدیر خم را با زبان ساده برای کودکان بیان می کند.

«کتاب نسیم غدیر»نویسنده مهدی وحیدی صدر / ارائه کننده میلاد رسولی (دانش آموز)

در اين كتاب كه مجموعه‌ي ده جلدي و به شكل مصور تدوين شده است پس از ذكر هر حديث در مدح و فضيلت علي(ع) چند بيتي شعر در خصوص همان حديث ذكر گرديده كه مجموعاً در هر كتاب 11 حديث آورده شده است.

 
 

 .

 


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 52