1398/6/20 چهارشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه دکتر شریعتی مشهد نشست کتاب خوان با حضور 12 شرکت کننده در کتابخانه دکتر شریعتی مشهد برگزار شد.
به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ،نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی دکتر شریعتی با همکاری اعضا ء برگزار شد.

کتابهای معرفی  شده در این جلسه به شرح  ذیل  بود:

 « آیین زندگی»نویسنده: دیل کارنگی/معرفی کننده :نرگس انتظامی (کارمند،عضو کتابخانه)

کتابی که پس از حدود ۷۰ سال از تاریخ انتشار آن همچنان در رده‌ی برترین کتاب‌های موجود در زمینه‌ی موفقیت است. تفاوتی که این کتاب با دیگر کتاب‌های مشابه اش دارد، در عملی بودن و سادگی کلام آن است. دیل کارنگی در نوشتن این کتاب نیامده است که اصول موفقیت را با استفاده از آخرین متدهای تئوریکال روانشناسی به شما معرفی کند.

"بی شعوری " نویسنده: خاویرکرمنت/معرفی کننده :فاطمه جمالی ازغندی (خانه دار،عضو کتابخانه)

کتاب بی‌شعوری نوشته‌ی خاویر کرمنت و ترجمه آقای محمود فرجامی است. نویسنده این کتاب به این نکته تاکید دارد که بی‌شعوری نوعی بیماری است و خودش نیز یک بی‌شعوری است که درمان شده. مترجم کتاب بی‌شعوری گفته است که محتوای کتاب طنزآمیز است و هیچ یک از وقایع و نام‌های یادشده واقعی نیستند.

" گفتگو با احمد محمود" نویسنده: لیلی گلستان  /معرفی کننده :فاطمه نظر پور  (دانشجو، عضو کتابخانه)

با خواندن کتاب همسایه ها احمد محمود را شناختم. نثر محکم و روان، تبحر در آفرینش فضا و شخصیتهای داستان، فارسی راحت و بی پیرایه و درستش، مرا جزو خوانندههای همیشگی کتابهایش کرد. با خواندن مدار صفر درجه مایل شدم تا درباره قصه های خودش، قصه های دیگران، و در کل درباره ادبیات و وضع مملکتمان با او گفتگو کنم.درخواستم را به او گفتم و او رد کرد.

" دیوان حافظ " نویسنده: حفظ شیرازی  /معرفی کننده :حسین خبازان(کارمند، غیرعضو کتابخانه)

مشهور است که در سال‌های نوجوانی و آغاز جوانی، شاگرد نانوا بوده و از نسخه‌های خطی نیز رونوشت برمی‌داشته‌است. آگاهی‌ها دربارهٔ تحصیل و تدریس حافظ، تنها در اشاره‌های حافظ در اشعار خویش و نیز مقدمه‌ای است که محمد گلندام در نهایت اختصار نگاشته، محدود می‌شود. به‌گفتهٔ فخرالزمانی، حافظ در اوقات فراغت به مکتب‌خانه‌ای که نزدیک دکان نانوایی بوده می‌رفته و خواندن و نوشتن را در همان‌جا فراگرفته‌است.

" رفوزه ها" نویسنده: زرویی نصرآباد /معرفی کننده :امیر حسین لاریان (دانشجو، عضو)

«رفوزه ها» عنوان مجموعه شعر طنزی است از ابوالفضل زرویی نصرآباد (ملا نصرالدین معروف گل آقا). او که در عنفوان جوانی یکی از بهترین های مرحوم گل آقا (کیومرث صابری فومنی) بود از بزرگان طنز معاصر است.

 "سقای آب و ادب" نویسنده: سیدمحمد شجاعی/معرفی کننده :محبوبه سادات مشرف  (کارمند،عضو کتابخانه)

محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر است و ماهی است که شور حسینی در جان‌های بیدار غلیان می‌یابد و فرصتی است تا دوباره وجدان‌های آگاه به اصل خود سرک کشیده و نسبت به واقعیت هستی بیشتر اندیشه کنند و حساسیت نشان دهند. یکی از ابزار و وسائلی که می‌تواند به این مساله کمک کند و اهداف قیام خونین حسین بن علی(ع) را روشن کند، کتاب است.

"مقتل امام حسین (ع)" نویسنده: ابو منخف/معرفی کننده :مریم جمیلی (کارمند،عضو کتابخانه)

مقتل به معنای قتلگاه و محل کشتن است و در عین حال اصطلاح «مقتل» در مورد کتابهایی به کار میرود که یک حادثه خونین را شرح بدهد و منجر به قتل شخصیتی شده باشد و از آنجا‌ که‌ در میان سـر گذشتهای قربانیان بزرگ تـاریخ، مـاجرای شهادت حضرت امام حسین و یارانش از دیگران غم انگیزتر و جانگدازتر بوده، این اصطلاح در نقل رویدادهای مربوط به مقتل آن حضرت منحصر شده‌ است.


«قرآن کریم» نویسنده: قرآن کریم /معرفی کننده :ولی الله نیک فرجام (سایر، عضو)

ایشان در مورد قرآن و بعضی آیات آن توضیحاتی دادند .

" شاهنامه فردوسی" نویسنده: ابوالقاسم فردوسی /معرفی کننده :محمدجواد شریعتی  (بازنشسته، عضو)

شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی، حماسه‌ای منظوم در بحر متقارب مثمن محذوف و شامل حدود ۵۰٬۰۰۰ بیت و یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین حماسه‌های جهان است که سرایش آن سی سال به طول انجامید. محتوای این شاهکار ادبی، اسطوره‌ها، افسانه‌ها و تاریخ ایران از ابتدا تا فتح ایران توسط اعراب در سدهٔ هفتم است که در چهار دودمان پادشاهی پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان خلاصه می‌شوند...

"پیامهای عاشورا" نویسنده: جواد محدثی /معرفی کننده :راضیه رستمی  (خانه دار، غیرعضو)

"عاشورا» حادثه ای نبود که در یک نیم روز در سال 61 هجری اتفاق بیفتد و از قبل و بعد خود جدا باشد. هم ریشه در حوادث پیشین و تحولات اجتماعی مسلمانان از زمان رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله تا سال 60 هجری داشت، هم پیامدهای آن و آثاری که در فکر و عمل مسلمانان داشته، تا امروز گسترده شده است و تا دامنه ی قیامت نیز امتداد خواهد یافت. پیام عاشورا چیست و از کجا به دست می آید؟ 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]