1398/7/10 چهارشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه مرحوم علی آبادی نیشابور نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی زنده یاد مهندس یاسر علی آبادی با حضور کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی  زنده یاد مهندس یاسر علی آبادی شهرستان نیشابور، نشست کتاب خوان مهرماه در این کتابخانه برگزار شد.

اقدس ملانوروزی مسوول کتابخانه عمومی علی آبادی  شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: بیشتر اعضای کتابخانه ما گروه سنی کودکان و نوجوانان هستند و بسیار خوشحالیم که توانسته ایم در کتابخانه با ایجاد فضای صمیمی و برگزاری برنامه های متنوع، بچه ها را به فضای کتابخانه عادت دهیم.

 وی  ادامه داد: یکی از برنامه هایی که به صورت مرتب هر ماه در کتابخانه برگزار می شود نشست های کتاب خوان است که شرکت کنندگان دراین نشست ها با معرفی کتاب هایی که خوانده اند دیگران را به مطالعه و خواندن کتاب تشویق می کنند.

 ملانوروزی اضافه کرد: با شروع فصل مدارس هم نشست های کتاب خوان ما ادامه دارد و در نشست مهرماه کتاب های ذیل معرفی شد که خلاصه ای از آن به شرح ذیل است:

" اشتیاق یخی" نویسنده: تری لین جانسون / معرفی‌کننده: طاهره نیکو

«ویکی» بعد از مرگ پدرش تصمیم می‌گیرد قهرمان مسابقات سورتمه‌سواری شود، تا آرزوی پدرش را برآورده کند. اما مادرش اجازه نمی‌دهد او سگ‌های جدیدی بخرد. پس ویکی خودش به تنهایی راه می‌افتد.

" از طرف آبری با عشق"  نویسنده: سوزان لافلور/ معرفی‌کننده: مهلا بلوکی

شروع یه زندگی جدید کاری نیست که هرکسی بتونه از پسش بربیاد. اونم تو یه شرایط جدید و حتی دور از پدر و مادر. اما «آبری» اون‌قدر قوی هست که بتونه خودش رو با شرایط وفق بده. مدرسه‌ی جدید، دوست‌های جدید و خیلی کارهای جدید هستن که اون قراره بره سراغشون.

"سفر باورنکردنی ادوارد" نویسنده: کیت دی کامیلو/ معرفی‌کننده: الناز برزنونی

ابیلین، دخترکی است که خرگوشی از جنس چینی به اسم ادوارد دارد و به او عشق می‌ورزد. روزی خرگوش از عرشه کشتی به دریا می‌افتد و گم می‌شود. از اینجا به بعد، او آدم‌هایی گوناگون و دنیاهایی جدید را تجربه می‌کند.

" آش نذری"  نویسنده: طاهره خردور/ معرفی‌کننده: مهسا سوقندی

" آش نذری" داستان پختن آش توسط خاله و رساندن آن به دست همسایه‌ها را روایت می‌کند.

"ماجراهای باورنکردنی تابستان من" نویسنده: دیوید کالی /  معرفی‌کننده: ستایش عزیزی

 می‌دانی برای پیدا کردن گنج باید چه کار کنی؟ اول باید این کتاب را باز کنی و نقشه ی گنج را از توی بطری بیرون بیاوری. بعد دنبال زاغی بروی و با کشتی سفر کنی و سر از گذشته در بیاوری و ... توجه: شاید گنج آن چیزی نباشد که دنبالش هستی


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]