1398/7/30 سه‌شنبه نشست کتاب خوان مهرماه در کتابخانه علی آبادی نیشابور نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی زنده یاد مهندس یاسر علی آبادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی  زنده یاد مهندس یاسر علی آبادی شهرستان نیشابور، نشست کتاب خوان مهرماه در این کتابخانه برگزار شد.

اقدس ملانوروزی، مسئول کتابخانه عمومی علی آبادی  شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: بیشتر اعضای کتابخانه ما گروه سنی کودکان و نوجوانان هستند و بسیار خوشحالیم که توانسته ایم در کتابخانه با ایجاد فضای صمیمی و برگزاری برنامه های متنوع، بچه ها را به فضای کتابخانه عادت دهیم.

 وی  ادامه داد: یکی از برنامه هایی که به صورت مرتب هر ماه در کتابخانه برگزار می شود نشست های کتاب خوان است که شرکت کنندگان دراین نشست ها با معرفی کتاب هایی که خوانده اند دیگران را به مطالعه و خواندن کتاب تشویق می کنند.

 ملانوروزی اضافه کرد: با شروع فصل مدارس هم نشست های کتاب خوان ما ادامه دارد و در نشست مهرماه کتاب های ذیل معرفی شد که خلاصه ای از آن به شرح ذیل است:

"پول، خدا، بچه ها" نویسنده: غلامرضا حیدری ابهری/  معرفی‌کننده: طاهره نیکو

این کتاب با توجه به رهنمودهای اقتصادی رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر تالیف شده تا مسائل اساسی که مورد توجه رهبر انقلاب است از کودکی به فرزندان آموزش داده شود.

"بچه های عاشورا" نویسنده:  طاهره ایبد/ معرفی‌کننده: فاطمه بیاتی

"بچه‌های عاشورا" روایتگر جوانان و نوجوانان قهرمانی است که در کنار امام حسین(ع) و برای اسلام، فداکاری‌ها و دلاوری‌های بسیاری انجام داده‌اند.

" قصه ما مثل شد" نویسنده:  محمد میرکیانی/ معرفی‌کننده: الناز برزنونی

قصه های شیرین این کتاب ، سرگذشت و زندگینامه ی بعضی از مثل هاست.

"آن کار بزرگ " نویسنده: محمدحسین فکور/  معرفی‌کننده: نگار حضرتی

"آن کار بزرگ" با داستانی دلنشین، اشاره به واقعه ی عظیم غدیر خم و جانشینی حضرت علی(ع) دارد.

" زیر گنبد کبود" نویسنده: سعید روح افزا /  معرفی‌کننده: ستایش عزیزی

این مجموعه مباحث دینی را به زبانی ساده و روان بیان می‌کند تا زمینه‌ای برای عمیق‌تر شدن بینش کودکان و  نوجوانان فراهم آید.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]