1398/8/14 سه‌شنبه به همت کتابخانه عمومی دکتر علی شریعتی نیشابور برگزار شد؛ نشست کتاب خوان در مدرسه حکیم نظامی نشست کتاب خوان مدرسه ای با مشارکت دانش آموزان دوره متوسطه اول مدرسه حکیم نظامی شهرستان نیشابور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به مناسبت 13 آبان ماه و روز دانش آموز نشست کتاب خوان مدرسه ای با مشارکت دانش آموزان دوره متوسطه اول مدرسه حکیم نظامی شهرستان نیشابور برگزار شد.

فریبا محمودی کتابدار کتابخانه عمومی دکتر علی شریعتی شهرستان نیشابور و مجری برگزاری نشست های کتاب خوان این کتابخانه گفت: یکی از برنامه هایی که به صورت مرتب هر ماه در کتابخانه و یا مدارس برگزار می شود نشست های کتاب خوان است که شرکت کنندگان دراین نشست ها با معرفی کتاب هایی که خوانده اند دیگران را به مطالعه و خواندن کتاب تشویق می کنند.

 وی ادامه داد: هدف از برگزاری این گونه نشست ها، تبلیغ کتاب و تشویق به مطالعه است و خوشحالیم که دانش آموزان با کتاب های متنوع آشنا می شوند لذا امیدواریم مطالعه مستمر به جزیی از عادات زندگی دانش آموزان و همه ما بدل شود.

کتاب هایی که در این نشست معرفی شد به شرح ذیل است:

"پادشاهان دریا: دزدان دریایی" اثر: ریچارد پلات/ معرفی‌کننده: امید محب علی(دانش آموز)

دانشنامۀ پادشاهان دریا، شرح تصویری و تاریخی دزدان دریایی و سفرهای مخاطره‌آمیز آن‌ها از ابتدا تاکنون است. دزدان دریایی، یکی از وحشی‌ترین گروه‌هایی هستند که غارت و چپاولگری آن‌ها دستمایۀ بسیاری از فیلم‌ها، کارتون‌ها و داستان‌ها شده است.

 "تام گیتس" وشته لیز پیشون/ معرفی‌کننده: سینا تقی آبادی(دانش آموز)

مجموعه «تام گیتس» داستان گرفتاری‌ها و دردسرهای یک پسربچه شیطان و خلاص شدن او از این مخمصه‌هاست که به شکل یادداشت‌های روزانه با زبانی طنز و تصویر روایت شده است.

"دماغ ملکه " اثر: دی‍ک‌ ک‍ی‍ن‍گ‌اس‍م‍ی‍ت‌/  معرفی‌کننده: متین تقدیر(دانش آموز)

«دماغ ملکه» درباره دختربچه‌ای به اسم هارمونی پارکر است که فکر می‌کند حیوانات از آدم‌ها جالب‌ترند.

"خداوند الموت نویسنده: پل امیر/ معرفی‌کننده: سید محمد امامیان(دانش آموز)

خداوند الموت کتابی است نوشتهٔ نویسنده‌ای فرانسوی به نام پل آمیر و با ترجمهٔ فارسی ذبیح‌الله منصوری. موضوع کتاب نهضت حسن صباح است.

" استاد عشق" نویسنده: ایرج حسابی/ معرفی کننده: فریبا محمودی(کتابدار)

استاد عشق نگاهی به زندگی و تلاش های پروفسور محمود حسابی فیزیکدان ایرانی است.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]