1398/9/3 يكشنبه نشست کتاب خوان بانوان در کتابخانه دکتر شریعتی سرخس نشست کتاب خوان ویژه بانوان در کتابخانه دکتر شریعتی سرخس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست کتاب خوان ویژه بانوان در کتابخانه دکتر شریعتی سرخس برگزار شد.

در این نشست کتابهای ذیل معرفی شدند:

«مشارکت زنان و دولت هفتم» نوشته: مشارکت زنان و دولت هفتم/ارائه توسط معصومه بامری(عضو کتابخانه)

خلاصه کتاب: از افتخارات حقوق اسلامی ترسیم حقوق و تکالیف زن و مرد در دو اجتماع منزلی ومدنی به گونه ای است که در محیط خانه وخانواده سبب رشد و کمال فردی آنها می گردد و در محیط جامعه نیز فرصتی برای رشد اجتماعی آنان فراهم می آوردوبراین مبنا اسلام حضور زن را لازم دانسته و قانون اساسی به آن رسمیت بخشیده است.

« فاطمه وفاطمه» نوشته : سید محمد مهاجرانی / ارائه توسط فاطمه شهریاری(عضو کتابخانه)

خلاصه کتاب:این کتاب به شباهت های حضرت فاطمه(س) و حضرت معصومه(س) پرداخته این که هردو بانو راهنما ومهربان هستند پدر هر دو بزرگواراسوه ی و پیشوای  دین هستند ودر اه خدمت به دین اسلام از دست دشمنان چه زجرهایی که متحمل نشدند واین دو بانو بزرگوار شاهد ناراحتی وسختیهای پدرانشان بودند.

« فصل فیروزه » نوشته: محبوبه زارع /ارائه توسط مریم شایسته پور(مسئول کتابخانه)

خلاصه کتاب:« «فصل فیروزه»، داستانی عاشقانه است با محوریت حضرت معصومه (ع). سیندخت، دختری زرتشتی اهل یزد است. پدر تاجر دارد که با او و کاروان تجاری‌اش به نقاط مختلف خلافت عباسی در سیروسفر هستند. ثمره این سیروسفر، آشنایی او با کیارش است«فصل فیروزه» رمانی مذهبی از نویسنده معاصر، محبوبه زارع است که به تازگی از سوی انتشارات کتابستان معرفت به چاپ دوم سیده است.

«پری دخت» نوشته: حامد عسگری /ارائه توسط نازنین ریحانی(عضو کتابخانه)

خلاصه کتاب :پری دخت قصه دلتنگی و بی تابی های یک زوج ایرانی است که برای مدتی از هم دور شده اند ؛سید محمود که در فرانسه درس طبابت می خواند و پری دخت که در تهران برای بازگشت همسرش لحظه شماری می کند. این کتاب مجموعه نامه هایی است که بین سید محمود و پری دخت رد و بدل می شود .این مجموعه با زیر عنوان "مراسلات پاریس تهران شامل چهل نامه عاشقانه است که به زبان و نثر دوره ی قاجار و با طراحی و رسم الخطی ویژه منتشر شده است

 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]