1398/9/4 دوشنبه نشست کتاب خوان ویژه مادران در کتابخانه عمومی علی آبادی نیشابور در بیست و هفتمین هفته کتاب، نشست کتاب خوان ویژه مادران و زنان خانه دار در کتابخانه عمومی علی آبادی شهرستان نیشابور برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابخانه عمومی زنده یاد مهندس یاسر علی آبادی نشست کتاب خوان با حضور مادران و زنان خانه دار در کتابخانه عمومی علی آبادی شهرستان نیشابور برگزار شد.

اقدس ملانوروزی مسوول کتابخانه عمومی علی آبادی با اعلام این خبر گفت: شست كتابخوان مادران كتابخوان در تاريخ 29 آبان ماه 98 در حالي انجام شد كه مادران كتابخوان دقايقي از زمان خود را بدون حضور بچه ها گذرانده و ضمن برگزاري نشست كتابخوان، به ثبت خاطرات كودكي خود در قالب نقاشي و دل نوشته پرداختند و به دوران خوش كودكي خود سري زدند.

وی ادامه داد: اين برنامه با استقبال مادران روبه رو شد و جمعي شاد و صميمي را به وجود آورد. در انتها مادران نقاشي هاي جالب و به ياد ماندني خود را به درخت خاطرات كتابخانه پيوند زدند.

دراین نشست کتاب های ذیل معرفی شد:

"شادترین کودک محله" نویسنده: هاروی کرپ/ معرفی‌کننده: مریم مهدوی پور

شادترین کودک محله، ازجمله کتاب‌های حوزه روانشناسی تربیتی است که برای والدینِ کودکان نه‌ ماهه تا چهارساله طراحی شده است. نویسنده در این کتاب، با ارائه راه‌حل‌هایی نو، ساده و کاربردی، والدین را راهنمایی می‌کند تا ارتباط بهتری با کودک خردسال خود برقرار کنند.

"برایم بخوان " نویسنده:  برنیس. ای. کولینان/ معرفی‌کننده: عادله یعقوبی

علاقه مند کردن بچه ها به خواندن و مشارکت والدین در امر کتاب و کتاب خوانی محور نگارش کتاب است.

"مهارت های طلایی خانه داری مهر" نویسنده: اکرم عظیمیان رابع/ معرفی‌کننده: زهرا صالحان

یادگیری مهارت های خانه داری مشگل گشای بسیاری بی تجربگی ها و نداشتن آشنایی به نکته های ظریف و ریز خانه داری است.خواندن این کتاب برای هر فرد با هر سطح تحصیلات می تواند مفید باشد و به بالا بردن مهارت های زندگی کمک کند.

"فرزند دوم: پیامدها و راه حل ها" نویسنده: مگ زوبیک/ معرفی‌کننده: الهه سعدان

رفتار والدین پس از تولد فرزند دوم، موضوع اصلی کتاب است و پیامد ها و راهکارهای پیش روی والدین را بازگو می کند.

"کلیدهای عادت دادن فرزند به کار خانه" نویسنده: باری رانیان مک کلو  / معرفی‌کننده: ناهید عابدی

کتابی است برای والدینی که دوست دارند فرزندانشان در انجام کارهای منزل مشارکت کند و مهارت های اساسی زندگی را تا 18 سالگی بیاموزد.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]