1398/10/17 سه‌شنبه به همت کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور برگزار شد؛ نشست کتاب خوان ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی دکتر علی شریعتی شهرستان نیشابور نشست کتاب خوان ویژه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در کتابخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی دکتر علی شریعتی شهرستان نیشابور نشست کتاب خوان ویژه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور بانوان در بخش مرجع کتابخانه برگزار شد.

 فاطمه تبریزی، کتابدار کتابخانه عمومی دکتر علی شریعتی شهرستان نیشابور و برگزار کننده این نشست عنوان کرد: سردار شهید قاسم سلیمانی، بی شک یکی از نمادهای مبارزه و محوره مقاومت است که تاریخ کمتر کسی شبیه ایشان را به خود دیده است و با شهادت این مرد بزرگ، راه مبارزه، شهادت و ایثار با صلابت بیشتری پیموده خواهد شد.

 وی ادامه داد: نقش موثر سردار بزرگ اسلام در مبارزه بی وقفه با عناصر داعش در عراق، و زحمات فراوانی را که در این راستا متحمل شدند، شهید قاسم سلیمانی را در تاریخ جاودانه خواهد کرد.

 دراین نشست کتاب های ذیل معرفی شد:

" مدافعان حرم" تهیه شده توسط انتشارات شهید ابراهیم هادی/ معرفی کننده:محبوبه سادات شهریان

«مدافعان حرم» زندگینامه و خاطرات چهل شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) است. این کتاب همچنین شامل زندگینامه، کرامات و عنایات حضرت زینب (س) می‌شود که به همت گروه فرهنگی انتشارات شهید هادی گردآوری شده است

"سلام بر ابراهیم" تهیه شده توسط انتشارات شهید ابراهیم هادی / معرفی کننده:مهلا نصرآبادی

«سلام بر ابراهیم» کتابی است که در قالب زندگینامه ای مختصر و ۶۹ خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است. این نوشتار حاصل بیش از پنجاه مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان آن شهید است که همگی نگارنده را در گردآوری این مجموعه ارزشمند یاری رساندند.

" شهدای غریب" ع‍ب‍دال‍م‍ج‍ی‍د رح‍م‍ان‍ی‍ان‌/ معرفی کننده: مهسا بهرمانی

شهدای غریب» نوشته ی عبدالمجید رحمانیان حاوی خاطرات آزادگان سرافراز از دوران اسارت می باشد که به همت انتشارات امید آزادگان در دسترس علاقمندان کتاب قرار گرفته است.

" جانا" اثر: منصوره قنادیان/ معرفی کننده: تینا عوض پور

کتاب "جانا؛شهید محرم ترک " از ردیف کتاب های مدافعان حرم است. این کتاب زندگی شهید محرم ترک را روایت می کند. شهید محرم ترک متولد سال 1357 اصالتا اهل شهرستان ازنا از استان لرستان بود.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]