1398/10/21 شنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه شهید باهنر مشهد به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس نشست کتاب خوان کتابخانه ای برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس نشست کتاب خوان کتابخانه ای برگزار شد.

مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد گفت: به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر نشست کتاب خوان در با حضور 25 نفر شرکت کننده و 6 نفر جهت معرفی کتاب برگزار شد.

سیمین دخت برازش ادامه داد: نشست های کتاب خوان در هر ماه به منظور اشتراک گزاری کتابهای خوانده شده توسط مردم و احیای کتاب خوانی و علاقمند کردن جامعه به مطالعه از اهداف مهم این نشست ها می باشد.

 افرادی که در این نشست به معرفی کتاب پرداختند به شرح زیر می باشند:  

 «محبت و رحمت ( سیره پیامبراکرم صلی الله علیه واله جلد 1)» نویسنده: حبیب الله فرحزاد  توسط ، زهرا یزدان طلب

 این کتاب سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می باشد که به بررسی سیرۀ برترین شخص عالم هستی یعنی وجود نازنین پیامبر و اهل بیت علیهم السلام آن حضرت که نفس پیامبرند پرداخته است.

«پوراندخت » نویسنده: جمشید صداقت نژاد، توسط عاطفه کمالیان

پوراندخت و آزرمیدخت هر دو دختران خسرو پرویز ساسانی بودند که به شاهی رسیدند. اما سلطنت تشریفاتی و کوتاه مدت این دو زن که آلت دست صاحبان نفوذ و قدرت شده بودند، به این دلیل بوده که تمام مردان نسل شاهی در نزاع های درون دربار کشته شده بودند و خاندان شاهی «بی مرد» شده بود.

«جلال اهل قلم» نویسنده: حسین میرزایی، توسط مریم محب جوان

این کتاب که ماحصل پژوهش ارزشمندی از نویسنده آن در احوال، آثار و اندیشه های جلال آل احمد است دارنده سه عنوان برگزیده هشتمین کتاب سال دانشجویی، برگزیده نخستین جشنواره قلم زرین و برگزیده نخستین جشنواره پژوهش های صدا و سیماست که با همکاری اداره کل تحقیق و توسعه صدا منتشر شده است.

« نامه به کودکی که هزگز زاده نشد »،   نویسنده: اوریانا فالاچی، توسط زهرا پاکدامن 
 
برخلاف اسمش این کتاب نامه نیست بلکه از گفتگو ها و مکالمه های درونی ای حکایت می کند که زنی باردار که به نظر خود فالاچی است، با فرزند درون شکمش دارد.

«جنس ضعیف» نویسنده: اوریانا فالاچی، توسط محبوبه حاج عباس زاده
    
کتاب گزارشی از زنان کشورهای مختلف جهان است. داستانِ نوشتن اين كتاب از تابستاني شروع مي‌شود كه مدير روزنامه‌اي كه فالاچي در آن مشغول به كار بود، از او مي‌پرسد: «حاضري يك سفر به دور دنيا بروي و از چند كشور شرقي درباره‌ي وضعيت زنان‌شان گزارش تهيه كني؟

«فلسفه تجدد درایران»موسی نجفی، توسط معصومه شامکوییان جهاندوست

کتاب در ۱۰ فصل به نگارش درآمده و برخی از مطالب آن شامل، فلسفه تجدد و ماهيت تاريخی آن، تجدد اصلی و مدرنيته، طرح تجدد ايرانی ميرزا تقی‌خان اميركبير، بازيابی تمدن اسلامی در عصر مشروطه، اصلاح‌طلبی غربی و فلسفه تجدد ايرانی، نقد سكولار و مدنيت غرب و ... است.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]