گزیده اخبار
1398/7/17 چهارشنبه با حضور اعضا؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مشهد مقدس برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مشهد مقدس با موضوع ارتباط و تعامل کتابخانه های عمومی ومدارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مشهد مقدس با موضوع راهکارهای ایجاد ارتباط و تعامل کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد ومدارس برگزار شد.
معاون سیاسی امنیتی فرماندار مشهد در این جلسه با تسلیت ایام ماه صفر و اربعین حسینی و همچنین با توجه به بازگشایی مدارس گفت: کتابخانه های عمومی محلی برای مطالعه و افزایش مهارتهای یادگیری هستند و در این راستا بهترین مکمل و همراه برای تحصیل در مدارس افزایش میزان مطالعه کتابهای غیر درسی برای دانش آموزان محسوب می شوند.
حیدر خوش نیت ادامه داد: ارتباط و تعامل وهمکاری بین مدارس و کتابخانه ها فرصتی بی نظیر برای کمک به مهارتهای یادگیری و موفقیت دانش آموزان است.
وی در ادامه اجرای برنامه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی را باعث تنوع برنامه ها و جذابیت بیشتر حضور در مدارس برای دانش آموزان دانست.
در ادامه این جلسه محمد رضا بدیع زادگان رئیس اداره کتابخانه های عمومی مشهد مقدس نیز گفت: جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تنها جلسه ای است که در سطح استان متولی بحث کتاب و کتابخوانی و تصمیم گیری کلان در جهت توسعه زیرساختهای کتابخانه ای و ترویج فرهنگ کتاب خوانی است و در طول سال با برگزاری شش جلسه باید بیشترین تاثیرگذاری در حوزه توسعه فرهنگ کتابخوانی را داشته باشد.
وی ادامه داد: حضور اعضای  حقیقی و حقوقی انجمن در تمام جلسات کارساز و گره گشا است و ما در طول سال گذشته از نتیجه تصمیم گیریهای انجمن شاهد اتفاقات خوب و برکات زیادی بوده ایم.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی مشهد مقدس درادامه نامگذاری میدان جنب کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: در صورت تصویب این امر در انجمن، پیگیریهای لازم در جهت نامگذاری این میدان به میدان کتابخانه انجام می شود.
وی تاکید کرد: بخش قابل توجهی از اعضای کتابخانه، دانش آموزان هستند که متقاضی استفاده از سالنهای مطالعه  و استفاده از کتب غیر درسی کتابخانه ها می باشند. ت
وی در ادامه به بیان پیشنهاداتی در خصوص ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر کتابخانه های عمومی با مدارس سطح شهرستان مشهد پرداخت.
این جلسه با بیان نقطه نظرات اعضای انجمن در خصوص پیشنهادت ارائه شده در حوزه ارتباط بیشتر مدارس و کتابخانه های عمومی ادامه یافت.
ارسال لیست کتابخانه های عمومی و مشارکتی سطح شهرستان به آموزش و پرورش به منظور ابلاغ به مدارس؛ تقدیر از معاونین و معلمانی که بیشترین تعامل را با کتابخانه های عمومی داشته اند؛ تهیه پوستر اطلاع رسانی برنامه های کتابخانه به منظور اطلاع رسانی در مدارس؛ حضور کتابداران کتابخانه ها در مدارس جهت برگزاری زنگ کتاب در هفته کتاب سال جاری؛ برگزاری جلسات ماهانه مسئولین کتابخانه ها و معلمان مدارس در محل کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد از جمله مصوبات این جلسه بود.