فهرست

انتصاب

در جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،

مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه کتابخوانی و کتابخانه های اداره کل کتابخانه های خراسان رضوی در جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در محل اداره کل برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به ایام الله 9دی گفت: با تلاشهای پیگیرانه ای که در ماههای گذشته انجام شد پروژه احداث کتابخانه عمومی در یکی از مناطق محروم شهرستان مشهد به پایان رسید و باعث خوشحالی است که در ایام الله 9دی این کتابخانه با نام زیبای "شهدای مدافع حرم" به بهره برداری می رسد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: رویکرد ما در اداره کل کتابخانه های عمومی کاملا انقلابی و جهادی و مبتنی بر ارزشهای انقلاب اسلامی است و در همین راستا از نهم دیماه نیز فعالتیهای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با افتتاح کتابخانه عمومی "شهدای مدافع حرم" آغاز می شود و مسلما  توقع نظام اسلامی هم  از ما اینست که یک مجموعه فکری برای پیشبرد اهداف و ارزشهای انقلاب باشیم

وی ادامه داد:  انقلاب اسلامی ما یک انقلاب فرهنگی مبتنی بر دانایی و بینش و بصیرت است که کتاب در آن  نقش اساسی شکل گیری و پیشبرد آن داشته است  و یکی از شاخصه ها و مولفه های آن کتابخوانی بود کما این که در ایام انقلاب کتاب تحریر الوسیله امام دست به دست می چرخید و برعکس کتابخوانی و در دست داشتن کتاب در نظام طاغوت یک ضد ارزش محسوب می شد.

وی با اشاره به مسئولیت حوزه کتابخانه ها و توسعه کتابخوانی گفت: نیاز کتابخانه های ما و کتابداران ما در حال حاضر دیده شدن و توجه به خواسته ها و شنیده شدن مشکلات و نواقص موجود در کتابخانه هاست و حوزه معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی باید با تحرک بیشتر و ارتباط گیری مداوم  و مستمر در بین کتابخانه در این مسیر حرکت کند.

وی ادامه داد: در حوزه کتابخانه های مشارکتی نیز به کتابخانه های مشارکتی بیشتری نیاز داریم و با جمعیتی شش ونیم میلیون نفری در استان باید  تلاش کنیم  از تمامی ظرفیتها برای افزایش کتابخانه های مشارکتی استفاده شود.

سبزیان حوزه  خیرین کتابخانه ساز را مورد توجه قرار داد و گفت: وضعیت خیرین کتابخانه ساز مطلوب نیست و باید تا پایان سال و در ادامه در سالهای بعد برنامه ای ارائه شود تا از ظرفیت خیرین با یک برنامه ریزی خوب و مدون  بهتر و بیشتراستفاده شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به افتتاح قریب الوقوع کتابخانه مرکزی اشاره کرد و ادامه داد: کتابخانه مرکزی استان نیز یکی از مباحثی است که در سال جاری به مرحله افتتاح خواهد رسید و در این باره ادامه فعالتیها و بکارگیری نیروی های متخصص و پرتلاش برای رونق و پویایی آن باید عزم و همت جدی ما باشد که اگر کتابخانه مرکزی دیده بشود همه فعاتلتیهای نهاد دیده خواهد شد و مطمئنا بهترین شناسه و گزارش کار برای هر مجموعه ای عملکردش خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از طرح اجرای چهل برنامه توسعه ای و ترویجی خبر داد و یادآور شد: در طول سال جاری و سال اینده برای تحقق و انجام تلاش خواهیم کرد و تحقق آن نیز فقط در سایه تلاش وهمت مضاعف و شبانه روزی میسر خواهد بود.

در ادامه این مراسم از زحمات و تلاش های هادی حافظی در طول دوران تصدی معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل تقدیر و مهری عاقبتی حکم مسئولیت خود را به عنوان معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دریافت کرد.

 
عكس های مرتبط :