فهرست

انتصاب

ستاد سفر اداره کل در شهرستان بردسکن(1)

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بردسکن برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بردسکن با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بردسکن با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و مجتبی شاکری،فرماندار بردسکن برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه ضمن ابراز خوشحالی از حضور در شهرستان بردسکن در اولین روزهای سال جدید ایام ماه مبارک شعبان و حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان در ادامه از همت و تلاش مسئولان شهرستان در برگزاری جلسات انجمن منظم و با دستور جلسات کیفی و کاربردی تقدیر کرد.

وی ادامه داد: نسل جدید کتابخانه عمومی در استان و کشور دانشگاه مردمی و فرهنگسراهای اجتماعی هستند و باید پاسخگوی تمامی نیازهای اطلاعاتی جامعه در حوزه های مختلف اجتماعی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی باشند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، آموزش غیر رسمی در کتابخانه های عمومی را در کنار مراکز آموزشی رسمی از جمله آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی کشور دارای اهمیت زیادی عنوان کرد.

حجت الاسلام سبزیان انجمن کتابخانه های عمومی را پارلمان تصمیم گیری در هر شهرستان در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی دانست وادامه داد: در سال 1400 اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی بیش از 14هزار برنامه برای اجرا در کتابخانه های عمومی برنامه ریزی کرده است که امیدواریم شهرستان بردسکن نیز با برگزاری مرتب جلسات انجمن سهم عمده ای از برگزاری این برنامه ها رادر سطح کتابخانه های عمومی  شهرستان به خوداختصاص بدهد.

وی تلاش در جهت ایجاد کتابخانه های عمومی سیار بویژه در مناطق عشایری شهرستان بردسکن را مورد توجه قرار داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به رشد شاخصهای کتابخانه ای در شهرستان بردسکن از مسئولان شهرستان و همراهی خیران نیک اندیش استان تقدیر و از محمدحسین داودی خیر نیک انیدش شهرستان به عنوان مجاهد حوزه فرهنگی یاد کرد.  

فرماندار بردسکن نیز در این جلسه از حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی  خراسان رضوی در شهرستان بردسکن تقدیرکرد.

مجتبی شاکری با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در توجه به کتاب و کتابخوانی ادامه داد: ترویج فرهنگ مطالعه و تلاش د رجهت اضافه شدن کتاب و سبد خانوار بسیار مهم است و جامعه هرچه دانا محور و دارای آگاهی و دانش بیشتری باشد چالشها و اسیبهای اجتماعی کمتری خواهیم داشت.

وی ادامه داد:شهرستان بردسکن در حوزه مسئولان ،خیران و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی دارای نیروهای انسانی دلسوز و متعهدی است که در حوزه ارتقای ساحت مطالعه تلاش می کنند.
وی افتتاح کتابخانه مرحوم داودی در 22بهمن سال گذشته را باعث افزایش زیرساختهای کتابخانه ای شهرستان دانست و ادامه داد: کتابخانه در روستای شفیع آباد در استانه افتتاح قرار دارد و در روستای کوشه نیز زمینه برای ایجاد کتابخانه وجود دارد.

وی توجه به ایجاد کتابخانه سیار با توجه به وسعت بخش انابد و حضور جامعه کثیر عشایری در این بخش را مورد توجه قرار داد.

در ادامه این جلسه مهدی زارعی به عنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی بردسکن معرفی شد.

شایان ذکر است مهدی زارعی، قبل از این سرپرستی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشمر را به عهده داشته است.

 
عكس های مرتبط :