فهرست

انتصاب

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد؛

جلسه تودیع و معارفه در اداره کتابخانه های عمومی بجستان

جلسه تودیع و معارفه در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و فرماندار شهرستان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان،مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و حسین ابراهیمی فرماندار بجستان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا از اواخر سال گذشته در کشور و جهان گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و ضرورت رعایت بسیاری از شیوه نامه های بهداشتی، بسیاری از فعالیتها در کشور دچار تغییر شده است و کتابخانه های عمومی نیز در این هفت ماه به سرعت شیوه های ارتباط جدیدی را با مخاطبان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در پیش گرفته اند و با استفاده از فضای مجازی در مسیر تسهیل ارتباط با مخاطبان با کتابخانه ها گام برداشته اند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: در شهرستان بجستان نیز فعالیت های بسیار خوبی صورت گرفته است که امیدواریم در دوره جدید مسئولیتی نیز این فعالیتها و اتفاقات خود رشد و رنق بیش از پیش داشته باشد.

وی ادامه داد: توجه به مطالبات و خواسته های فرماندار به عنوان رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، ارتباط موثر با مسئولین از جمله امام جمعه، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، استفاده از ظرفییت خیرین، برگزاری منظم و مطلوب جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، تلاش در جهت رشد شاخصهای کتابخانه ای از جمله اعضا و ارتباط با مراکز علمی از جمله حوزه علمیه و دانشگاه از جمله اهدافی است که امیدواریم در دوره جدید شاهد آن باشیم.

فرماندار بجستان نیز در این جلسه نهادینه شدن مطالعه و کتاب و کتابخوانی را یکی از اهداف اصلی در شهرستان عنوان کرد و ادامه داد:امیدواریم در دوره جدید نیز شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کتابخانه های عمومی  شهرستان باشیم و نقاط قوت اجرایی مورد توجه قرار کیرد و نقاظ ضعف نیز شناسایی و در جهت تقویت آن اقدام شود.

حسین ابراهیمی، شهرستان بجستان را دارای ظرفیتهای بزرگ علمی و فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد او ادامه داد: استفاده مطلوب از ظرفیتهای شهرستان موجب رونق کتابخوانی و ارتقای میزان مطالعه در شهرستان خواهد شد.

در ادامه این مراسم از خدمات هفت ساله حسن حیدری، رئیس سابق اداره کتابخانه های عمومی بجستان تقدیر و علیرضا صغیر به عنوان رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی معرفی شد.

شایان ذکر است علیرضا صغیر، دکترای ادبیات فارسی قبل از قبول این مسئولیت به عنوان مسئول کتابخانه های عمومی شهید مطهری، شهید ابدی و شهید پیرزاده در شهرستان گناباد مشغول فعالیت بوده است.