فهرست

بسته مطالعاتی

توسط واحد منابع اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی انجام شد؛

معرفی هفت کتاب ویژه ماه مبارک رمضان

اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اقدام به معرفی هفت کتاب ویژه «رمضان» کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضو؛ واحد منابع حوزه معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی این اداره کل به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، هر طول ماه مبارک رمضان اقدام به معرفی کتاب در قالب بسته مطالعاتی پیشنهادی ویژه «رمضان» در دو بخش منابع ویژه بزرگسال و منابع ویژه کودکان و نوجوانان کرد.
 

معرفی کتاب ماه رمضان و روزه در آیینه ی شعر شاعران

Description: https://img.ketabrah.ir/img/l/2417975012856647.jpg

عنوان

ماه رمضان و روزه در آیینه ی شعر شاعران

نویسنده فرهاد عطار حمیدی لنگرودی
ناشر انقلاب اسلامی
سال نشر 1394
تعداد صفحات 150
 معرفی کتاب
این کتاب تحت عنوان ماه رمضان و روزه در آیینۀ شعر شاعران، شامل مجموعه اشعار آموزنده و تصاویر زیبا از شاعران گران قدر ایران زمین است. که در این ماه پربرکت به هم وطنان عزیز تقدیم می گردد. امید عموم عزیزان مسلمان به ویژۀ دانش آموزان، مربیان، اولیای محترم و تمامی عزیزان علاقه مند به اشعار دینی، از مطالب این کتاب سود ببرند. 

معرفی کتاب شهر خدا: رمضان و رازهای روزه داری

Description: شهر خدا: رمضان و رازهای روزه داری

عنوان

شهر خدا: رمضان و رازهای روزه داری

نویسنده علیرضا پناهیان
ناشر بیان معنوی
سال نشر 1392
تعداد صفحات 275

 معرفی کتاب

فصل اول کتاب «شهر خدا» به نثر مؤلف نوشته شده است؛ فصلی به نام آشنایی با شهر خدا که در واقع توصیف رمضان با زبانی شاعرانه است. این فصل از لحاظ اولین برخورد با نثر نویسنده (برای بیشتر مخاطبان) حایز اهمیت است. قلمی صمیمی که تلاش می کند آموزنده باشد و نوعی لطافت در ارتباط با خدا را به نمایش می گذارد.
کتاب سپس حاصل جمع آوری و تنقیح چند سخنرانی است که در6 فصل سامان یافته و در 300 صفحه گنجانده شده است، فصول عبارتند از: اذن ورود، روش های تربیتی رمضان، زکات روح، گوهر اخلاص، میوه حکمت، وشاید تقوا.
 
معرفی کتاب صفای رمضان؛ با نگاهی بر نهج البلاغه