فهرست

بسته مطالعاتی

توسط واحد منابع اداره کل کتابخانه های خراسان رضوی انجام شد؛

معرفی چهل کتاب در بسته مطالعاتی «دفاع مقدس»(5)

اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اقدام به معرفی چهل کتاب در قالب بسته مطالعاتی ویژه «دفاع مقدس» کرده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، واحد منابع حوزه معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی این اداره کل به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس، چهل کتاب در قالب بسته مطالعه پیشنهادی ویژه «دفاع مقدس» را در دو بخش منابع ویژه بزرگسال و منابع ویژه کودکان و نوجوانان، معرفی کرد.


  1. معرفی کتاب از مشهد تا کاخ صدام
https://imgcdn.taaghche.com/frontCover/38502.jpg?w=400


عنوان

از مشهد تا کاخ صدام

نویسنده

محمود رعیت نژاد    

ناشر نشر ستاره‌ها 
سال نشر 1397
تعداد صفحات 320

P معرفی کتاب

کتاب از مشهد تا کاخ صدام دستاورد گفت‌وگوی دکتر سعیده زراعت کار، با آزادۀ مشهدی، محمود رعیت‌نژاد است که به برخی از ناگفته‌های جنگ پرداخته است.
رعیت‌نژاد یکی از ٢٣ رزمنده نوجوانی است که ماجرای اسارت آن‌ها در سال۶١ زبانزد است. در شرایطی که صدام حسین، دیکتاتور معدوم عراق، می‌کوشد از دیدار با آن‌ها و وعده آزادی‌شان بهره‌برداری تبلیغاتی کند، آن‌ها هوشمندانه اعتصاب غذا می‌کنند و حاضر به آزادی از بند رژیم بعث نمی‌شوند.
در مقدمه آمده است:
«آنچه در این کتاب می‌خوانید، خاطراتی واقعی از مردی است که در گوشه‌ای از این سرزمین، مانند دیگر مردم در حال زیستن است. خاطراتی که تاکنون قلم جسارت نگارش آن را نداشته است و اینک من عزمم را جزم کرده‌ام تا پیش از آنکه در سوگ از دست دادن چنین اسطوره‌هایی به غم بنشینیم و در غیاب او خاطراتش را نظاره‌گر باشیم، آنچه که در طول دوران دفاع مقدس و پس از آن بر او گذشته و در سینه‌اش جاری است را با یاری خدا به صفحه کاغذ بیاورم ...آنچه که من در این کتاب گرد آوردم، خاطراتی است که حدود سه دهه از عمر آن می‌گذرد. تمام تلاشم این بوده که جز واقعیت‌هایی که از زبان حاج محمود می‌شنوم، چیز دیگری نگویم»
این اثر در چهار فصلِ جنگ و جوانی، اسارت و صدام، بهار قرآن و رهایی نوشته شده است.

  1. معرفی کتاب ترکش دوست‌داشتنی