فهرست

بسته مطالعاتی

توسط واحد منابع اداره کل کتابخانه های خراسان رضوی انجام شد؛

معرفی هفت کتاب در قالب بسته مطالعه پیشنهادی با نگاهی ویژه به «شخصیت امام خمینی(قدس سره)»

اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(قدس سره) و قیام 15 خرداد،اقدام به معرفی هفت کتاب در قالب بسته مطالعه پیشنهادی با نگاهی ویژه به «شخصیت امام خمینی(قدس سره)» نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(قدس سره) و قیام 15 خرداد،اقدام به معرفی هفت کتاب در قالب بسته مطالعه پیشنهادی با نگاهی ویژه به «شخصیت امام خمینی(قدس سره)» نمود.
 

معرفی کتاب الف لام خمینی

Description: الف لام خمینی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


عنوان

الف لام خمینی: زندگی نامه ی امام روح الله موسوی خمینی (1281ش - 1357ش)

نویسنده هدایت الله بهبودی
ناشر مطالعات و پژوهش های سیاسی
سال نشر 1399 (چاپ هفتم)
تعداد صفحات 1157

 معرفی کتاب

«الف لام خمینی» کتابی است نوشته هدایت الله بهبودی که در یک جلد شامل ۱۸ فصل در سال ۱۳۹۷ به کوشش انتشارات موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی به چاپ رسیده است.
کتاب «الف لام خمینی» کتابی جامع درباره زندگی آیت الله خمینی می باشد که با معرفی خاندان امام خمینی آغاز و سپس به سیر زندگی روح الله را از تولد، نشو و نما، تحصیل در زادگاه، ادامه درس آموزی در اراک و مهاجرت به حوزه علمیه قم پی می پردازد.
به طور کلی این زندگی نامه را می توان به دو بخش اصلی تقسیم کرد:
اول زندگی علمی روح الله خمینی در قم، که بیش از چهل سال از عمر او را دربر گرفت. دوم زندگی سیاسی ایشان است که از اواسط سال ۱۳۴۱ آغاز می شود.
این کتاب برگزیده یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد در بخش مستندنگاری و نیز سی و ششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران است.
خواننده در این کتاب می تواند به اوضاع اجتماعی روزگار حیات خمینی پی ببرد و تصویری از اوضاع جامعه را به دست بیاورد.


 

معرفی کتاب سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد