فهرست

تازه‌ترين اخبار

با هدف افزایش تعاملات فرهنگی؛

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با فرمانده بسیج عشایری سپاه امام رضا(ع) دیدار و گفتگو کرد

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در راستای افزایش تعاملات فرهتگی با فرمانده بسیج عشایری سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در راستای افزایش تعاملات فرهنگ با حسین صفری، فرمانده بسیج عشایری سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0شهریور\اداره کل\بسیج عشایر\final\IMG_0005.JPG
در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تسلیت ایام ماه صفر گفت: هدف و رسالت اصلی کتابخانه های عمومی به عنوان فرهنگسرای اجتماعی ارائه خدمات کتابخانه ای به همه اقشار جامعه در تمامی مناطق استان است. دسترسی یکسان و برقراری عدالت فرهنگی در مسیر آگاه سازی و افزایش درک و فرهنگ اجتماعی برای مناطق کم برخوردار، دور افتاده و عشایر یکی از دغدغه های فرهنگی مجموعه کتابخانه های عمومی است.
وی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بسیج عشایر، افزود: از آنجا که جامعه عشایری به واسطه جابجایی های فراوان امکان دسترسی به کتابخانه های مستقر و دریافت خدمات کتابخانه ای را ندارند، تلاش ما بر این است که این دسترسی را برای آنان آسان تر کنیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: امیدوارم با گسترش تعاملات و همکاری ها بتوانیم علاوه بر تسهیل گری در دسترسی عشایر به خدمات کتابخانه ای، زمینه مشارکت آنها در برنامه های متنوع فرهتگی را نیز فراهم سازیم.
Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0شهریور\اداره کل\بسیج عشایر\final\IMG_0004.JPG
در ادامه حسین صفری، ، فرمانده بسیج عشایری سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی گفت: جامعه عشایر ، متشکل  از مردمی اصیل هستند و هدف ما ارائه خدمات اجتماعی مناسب و موثر برای خانواده بزرگ عشایر است.
وی افزود: امیدوارم بتوانیم با همراهی و همیاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان برنامه ها و فعالیتهای متنوع فرهنگی برای این قشر برگزار کنیم و با ارائه خدمات کتابخانه ای و دسترسی آسان به کتاب جامعه ای پیشرفته تر برای این مرز و بوم ایجاد کنیم.

گفتنی است، در این دیدار در رابطه با انعقاد تفاهم نامه استانی در راستای ارائه خدمات کتابخانه ای و برگزاری برنامه های فرهنگی با عشایر  بحث و گفتگو شد.