فهرست

تازه‌ترين اخبار

در راستای افزایش تعاملات فرهنگی؛

مدیرعامل انتشارات به نشر با مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد

مدیرعامل انتشارات به نشر آستان قدس رضوی در راستای افزایش تعاملات فرهنگی با مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  خراسان رضوی، حسین سعیدی، مدیرعامل انتشارات به نشر آستان قدس رضوی در راستای افزایش تعاملات فرهنگی با حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0شهریور\اداره کل\دیدار با به نشر\final\IMG_0009.JPG
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تبریک هفته دولت و بزرگداشت مقام شهیدان باهنر و رجایی گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به عنوان متولی کتاب و کتابخانه ها در استان با برگزاری برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی متنوع در راستای معرفی خدمات کتابخانه ای و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی سعی در افزایش سرانه مطالعه، رشد فرهنگ و سطح آگاهی جامعه دارد.
وی تصریح کرد: معرفی آثار فاخر و نویسندگان آن در قالب برنامه های رونمایی از جمله فعالیتهای این اداره کل برای آشنایی بیشتر جامعه با منابع تازه منتشر شده، مفید و موثر است.
سبزیان با بیان اینکه «کتابداری هیچ وقت تعطیل نیست»، گفت: با توجه به محدودیتهای بوجود آمده به واسطه شیوع ویروس کرونا بیشتر فعالیتهای فرهنگی مجموعه کتابخانه های عمومی استان در بستر فضای مجازی به همت کتابداران کتابخانه های عمومی استان و همراهی و همیاری سایر دستگاه های اجرایی با محوریت معرفی و رونمایی کتاب با حضور نویسندگان در قالب نشستهای فرهنگی و محافل ادبی در مناسبتهای ملی و مذهبی در حال برگزاری است.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0شهریور\اداره کل\دیدار با به نشر\final\IMG_0005.JPG
در ادامه حسین سعیدی، مدیرعامل انتشارات به نشر آستان قدس رضوی ضمن تشکر از همراهی و تعامل اداره کل کتابخانه های عمومی استان، گفت: برگزاری برنامه هایی همچون رونمایی کتاب توسط این اداره کل باعث دلگرمی ناشران و نویسندگان در رابطه با معرفی تخصصی تر، بهتر و جامع تر آثار می شود.
وی ضمن معرفی پویش مطالعاتی «ماه غریب من» افزود: پویش مطالعاتی «ماه غریب من» توسط این انتشارات در سطح ملی و برای گروه سنی ویژه جوانان و نوجوانان با هدف افزایش سرانه مطالعه و آشنایی بیشتر مردم با سیره و فرهنگ رضوی در حال برگزاری است.
سعیدی تصریح کرد: امیدوارم با همکاری دو جانبه با اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی بتوانیم ضمن برگزاری باشکوه تر این پویش، زمینه ای برای همکاریهای موثرتر فراهم سازیم.
مدیرعامل انتشارات به نشر، گفت: این انتشارات همکاری کامل خود را جهت برگزاری برنامه های رونمایی کتاب در کتابخانه های عمومی اعلام می کند.