فهرست

تازه‌ترين اخبار

با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با جمعی از مسئولین منطقه طرق مشهد دیدار و گفتگو کرد

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی با جمعی از مسئولین منطقه طرق شهرستان مشهد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حجت الاسلام سیدمهدی نمازی، رئیس شورای معتمدین؛ جواد احمدی، نماینده هیات محبان امیرالمومنین(ع) و امیر حیدرپور طرقی، مدیر دفتر توسعه تسهیلگری منطقه طرق شهرستان مشهد دیدار و گفتگو کرد.
Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0شهریور\اداره کل\دیدار با مسئولین طرق\final\IMG_0005.JPG
در ابتدا حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تسلیت ایام سوگواری اهل بیت(ع)، گفت: رسالت ما گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است و این مهم در جامعه امروز که استفاده از فضاهای سایبری و مجازی و دسترسی سریعتر به اطلاعات موردنظر گسترش بسیاری به ویژه در نسل جوان پیدا کرده است، کمی دشوارتر شده است.
وی افزود: در همین راستا و با توجه به شیوع کرونا کتابخانه ها نیز همگام با این تغییرات فعالیتهای خود را در بستر فضای مجازی با برگزاری نشستهای کتابخوان، رونمایی کتاب با حضور نویسندگان، محافل ادبی، معرفی متنی و تصویری کتاب و ... ادامه دادند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: هدایت و تولید سیر مطالعاتی جذاب و مناسب از جانب همه فعالان عرصه فرهنگ در حوزه کتاب و کتابخوانی علاوه بر سوق دادن جامعه به سمت کتاب باعث رشد درک، آگاهی و فرهنگ جامعه و به تبع کاهش آسیبهای اجتماعی می شود.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0شهریور\اداره کل\دیدار با مسئولین طرق\final\IMG_0003.JPG

در ادامه حجت الاسلام سیدمهدی نمازی، رئیس شورای معتمدین منطقه طرق مشهد گفت: طرق یکی از مناطق محروم و به عبارتی کم برخوردار شهرستان مشهد است که با توجه به جمعیت ساکن در منطقه و استقبال بی نظیرشان از تنها کتابخانه عمومی طرق با کمبود فضاهای فرهنگی و کتابخانه های مواجه است.
وی ضمن درخواست ایجاد کتابخانه ای دیگر در منطقه طرق، افزود: افزایش فضاهای کتابخانه ای و فرهنگی باعث می شود نسل جوان منطقه به  ویژه کودکان و نوجوان بخش عظیمی از ایام فراغت خود را با بهترین و مطمئن ترین دوست خود کتاب سپری کنند و همانطور که اشاره شد این قرابت باعث افزایش آگاهی و رشد فرهنگی اجتماعی و شهروندی و در نتیجه ایجاد یک جامعه سالم با حداقل آسیبهای اجتماعی می شود.

امیر حیدرپور طرقی، مدیر دفتر توسعه تسهیلگری منطقه طرق شهرستان مشهد با اشاره به کمبود فضاهای کتابخانه ای آمادگی خود را جهت معرفی و بازدید از فضاهای موجود برای احداث کتابخانه عمومی اعلام کرد.