فهرست

انجمن ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تربت جام برگزار شد

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تربت جام با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تربت جام با حضور حسن کاظمی، معاون فرماندار؛ محمود آریامنش، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ صادق شریفی نسب، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلمی؛ مجتبی قرشی، بخشدار بوژگان؛ حسن علمیان، شهردار سمیع آباد؛ صدیق غزنینی، شهردار نیلشهر؛ علی نقی هاشمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی؛ زری عزت حمدی، مسئول کمیته بانوان فرمانداری شهرستان تربت جام و سایر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

در ابتدا حسن کاظمی، معاون فرماندار شهرستان تربت جام ضمن گرامیداشت شهادت آیت الله صدوقی، چهارمین شهید محراب و تقدیر از تلاشهای اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت:
مدیران باید تلاش کنند تا فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی  را به نسل های آینده منتقل کنند.یکی از بهترین راه های انتقال دانش و تجربه، آموزش است.

وی مطالعه را بهترین سرگرمی و یک حس خوب و بی نظیر دانست و افزود: علاوه بر فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی در جامعه ابتدا به عنوان مسئول و مدیر باید در نقش رهبر و مروج در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به صورت عملی و ترویجی وارد میدان شد.

در ادامه محمود آریامنش، رئیس اداره آموزش و پرورش تربت جام ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه، گفت: رشد و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان مستلزم اجرای مصوبات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در جامعه کاربردی تر است.

وی افزود: کتاب نقشی مهم و اساسی در جامعه دارد و دانشی و آگاهی که از طریق کتاب و مطالعه بوجود می آید اجتناب ناپذیر و بسیار کاربردی است.
ارتباط با کتاب باعث تثبیت و تکامل رفتار و شخصیت انسانها می شود بنابراین اگر به دنبال رشد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه هستیم باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی را به عنوان یک اصل در جامعه ترویج دهیم.

شهین غلام امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت جام ضمن معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره هر ساله همزمان با ولادت حضرت رضا(ع) در راستای ترویج فرهنگ رضوی و آشنایی بیشتر جامعه با سیر و سلوک ائمه اطهار(ع) برگزار می شود.

وی افزود: امیدوارم با همراهی سایر دستگاه های اجرایی بتوانیم این جشنواره را هر ساله با شکوه تر از قبل برگزاری کنیم.