فهرست

انجمن ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

نخستین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی خلیل آباد برگزار شد

نخسین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نخستین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد با حضور حسین حسینایی، معاون فرماندار و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

حسین حسینایی، معاون فرماندار ضمن تبریک اعیاد دهه کرامت و حضور پرشور مردم در انتخابات 28 خرداد 1400 گفت: برگزاری کلاسهای آموزشی برای مادران با محوریت تربیت کودکان با توجه به جایگاه و نقش زنان در تربیت نسل آینده جامعه، گامی موثر در ساخت و ایجاد جامعه ای آگاه و فرهنگ مدار است.
دعوت از مادران برای حضور در کتابخانه ها و شرکت در این دوره ها باعث پرورش مادرانی می شود که نسلی کتابخوان و آگاه را در آینده به جامعه تحویل می دهند.
وی با تاکید بر هم افزایی و همراهی سایر دستگاه ها برای رشد فرهنگ جامعه، افزود:  باید از ظرفیت سایر دستگاه های اجرایی شهرستان برای برگزاری برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی و ترویجی در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کرد.

در ادامه حسن احمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلیل آباد ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای فرهنگی کتابخانه ها در ایام کرونا، گفت: کتابداران با بهره گیری از فضای مجازی، فعالیتهای متنوع فرهنگی با محوریت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار کردند.

با همیاری و همکاری سایر دستگاه های اجرایی، کلاسها و کارگاه های آموزشی نیز به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار شد.
وی افزود: ایام کرونا و تعطیلی موقت و اجباری کتابخانه ها فرصتی مناسب برای انجام فعالیتهای عمرانی از جمله شاداب سازی فضای کتابخانه ها، رنگ آمیزی، تعویض سیستم روشنایی و ... در راستای تکریم ارباب رجوع و پویای بیشتر کتابخانه ها به وجود آورد.