فهرست

انجمن ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای برگزار می شود

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستن جغتای با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستن جغتای با حضور مرتضی محبی فر، فرماندار شهرستان و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدا مرتضی محبی فر، فرماندار شهرستان جغتای ضمن تسلیت سالروز
شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) گفت: کسب رتبه انجمن برتر استان در سال 99 نتیجه همراهی و همیاری تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان برای رسیدن به هدف اصلی تشکیل انجمن یعنی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای رشد درک، آگاهی و فرهنگ عمومی جامعه به ویژه در مناطق کم برخوردار و روستایی است.

وی با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ای در مقایسه با درخواست مراجعین افزود: با توجه به حجم مراجعه به کتابخانه شهدای جغتای و عدم پاسخگویی مناسب با توجه به طرح زوج و فرد سالن مطالعه یکی از اولویتهای مهم انجمن در آینده، پیگیری زمین برای احداث کتابخانه ای دیگر در شهرستان است.
فرماندار شهرستان جغتای گفت: پیگیری صدور مجوز کتابخانه نهادی در روستای خداشاه با عنایت به آماده بودن ساختمان جهت واگذاری حق انتفاع آن، تأمین ماشین اداری به منظور سرکشی از کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی در سایر روستاهای شهرستان و افزایش شاخص های کتابخوانی و نیز تامین نیروی خدماتی از دیگر موضوعات مهم شهرستان در سال جاری است که باید با پیگیری های لازم هر چه سریعتر نسبت به رفع این مسائل اقدام شود.

در ادامه کبری اولیائی نژاد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی گفت: بی تردید جشنواره کتابخوانی رضوی پس از گذشت ده دوره از اجرای آن، یکی از پویاترین و مهمترین برنامه های کتابخوانی به شمار می رود. اینک به برکت حضور امام رضا (ع) در ایران اسلامی و به مدد همدلی و تلاش دست اندرکاران و فعالان فرهنگی از جایگاه و اهمیت به سزایی برخودار بوده و نقش ویژه ای در ترویج و توسعه فرهنگ منور رضوی ایفا می کند.

وی افزود: در سال گذشته با توجه به شیوع کرونا، جشنواره کتابخوانی رضوی در بستر فضای مجازی  با استقبال شهروندان همراه بود که در مجموع بیش از 2000 شرکت کننده و 23 برگزیده در سطح شهرستان داشته ایم. امیدواریم امسال نیز همانند چند دوره گذشته با همیاری و همکاری سایر دستگاه های اجرایی به ویژه آموزش و پرورش در راستای دسترسی به شبکه شاد، شاهد برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره در شهرستان باشیم.