فهرست

انجمن ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سبزوار در سال 1400 برگزار شد

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سبزوار با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در سال 1400 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سبزوار با حضور سید مجتبی علوی مقدم، معاونت استانداری و فرماندار ویژه  شهرستان؛  محمود شم آبادی،  معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری؛ رضا شجاع مقدم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سیدعلی کوشکی،  شهردار سبزوار؛  اسماعیل نصرآبادی،  رئیس اداره آموزش و پرروش و علی اصغر استیری،  رئیس اداره راه و شهرسازی  در سالن جلسات فرمانداری  و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی در سال 1400 برگزار شد.

در ابتدا سید مجتبی علوی مقدم، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار گفت: اولین رسالت کتابخانه ها این است که تمام ظرفیت خود را برای افزایش سطح مطالعه مردم به کار گیرد .توجه به کتاب و کتابخوانی به گفته رهبر معظم انقلاب می تواند علاوه بر تجلی روح معنویت و اخلاق انسانی، از کتاب  به عنوان یک  مرجع در تمامی  ابعاد زندگی بهره برد .
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: این جشنواره با هدف معرفی ابعاد شخصیتی و علمی امام هشتم حضرت رضا(ع)، ترویج فرهنگ رضوی و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در حال برگزاری است و بهترین فرصت برای شناخت بیشتر این امام همام است.
وی افزود:  قطعاً حضور، اندیشمندان و نخبگان در کنار استفاده از فضای علمی فرهنگی این جشنواره بر معنویت و ارتقاء اخلاق ما افزون خواهد کرد و خیر و برکات بسیار زیادی را در زندگی روزمره و برنامه‌های کاری ما خواهد داشت. حضور پررنگ در کنار غنای این جشنواره شرایط را برای خدمتگزاری بیشتر فراهم خواهد کرد، امیدوارم این پویش بر معنویات اخلاقی و فکری و برنامه‌ریزی ما افزون نمایند
علوی مقدم علاوه بر لزوم مشارکت و همراهی دستگاه های اجرایی در برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی،  نسبت به  برگزاری جلسه ای با حضور مدیران در این خصوص تاکید کرد.

در ادامه معصومه فلاحی، رئیس اداره کتابخانه های  عمومی شهرستانن سبزوار ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جواد علیه اسلام ، با اشاره به آغاز یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و گفت: در چند دوره گذشته این جشنواره  با تلاش و برگزاری برنامه های خلاقانه  همکاران  توانستیم در جشنواره کتابخوانی رضوی سرآمد استان باشیم، امید است امسال نیز با همیاری و همکاری سایر دستگاه های اجرایی همچون سنوات گذشته شاهد برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره در شهرستان باشیم.

وی در ادامه گزارشی از مراحل پیگیری و روند واگذاری زمین کتابخانه روداب و هم چنین ساخت کتابخانه مرکزی ارائه کرد و افزود: با توجه به اینکه مراحل ساخت کتابخانه مرکزی به علت کمبود منابع مللی با روند کندی مواجه شده است، نیازمند مطالبه گری و پیگیری مجدانه مسئولین در این زمینه است.
فلاحی با اشاره به برنامه های فرهنگی و ترویجی اجرا شده در دوران کرونا توسط مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان در بستر فضای مجازی گفت: این اداره آمادگی کامل برای همکاری با  کارشناسان فرهنگی دستگاه های اجرایی شهرستان در راستای برگزاری برنامه های مشترک  فرهنگی با محوریت کتاب ، آگاهی و اطلاع رسانی  را دارد.