فهرست

انجمن ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

دومین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان برگزار شد

دومین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، دومین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان با حضور حسین ابراهیمی،  فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به صورت تجمیعی و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی در سلان اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدا حسین ابراهیمی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان ضمن خوشامدگویی و تقدیر از فعالیت های مجموعه کتابخانه های عمومی در یک سال گذشته، گفت: با توجه به ایام کرونا و تعطیلی موقت کتابخانه ها، کتابداران به واقع شعار «کتابخانه ها تعطیل نیست» را به اجرا گذاشته و رسالت خود را که ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به نحو بسیار مطلوبی انجام داده اند.

وی نقش کتابداران در جامعه را بسیار مهم دانست و افزود: حضور پررنگ کتابداران در جامعه و ارائه خدمات کتابداری در مناطق کم برخوردار و روستایی باعث رونق فرهنگ مطالعه و سوق دادن جامعه به ویژه نسل جوان به سمت کتاب شد.

در ادامه علیرضا صغیر رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام جمعه فقید شهرستان با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: این جشنواره هر ساله با هدف آشنایی جامعه با سیره ائمه اطهار(ع) و با بخش های ویژه برای گروه های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال در دو بخش انفرادی و خانوادگی برگزار می شود.

در یازدهمین دوره جشنواره بخشی برای کتابداران علاقه مند به عنوان مروّجان فرهنگ رضوی و همچنین نویسندگان و ناشران علاقه‌مند در بخش چاپ و انتشار برای شرکت در جشنواره گنجانده شده است.
وی افزود: امیدوارم امسال نیز بتوانیم با همکاری و همیاری سایر دستگاه های اجرایی شهرستان با اجرای باشکوه این جشنواره ادای دینی به ساحت حضرت رضا(ع) کرده باشیم.