فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد؛

استقبال از بهار با برنامه جشن نوروزی در تربت حیدریه

به همت اداره کتابخانه های عمومی و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جشن نوروزی 1400 در تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی، انجمن مثنوی خوانی، انجمن شعر و ادب قطب و محفل ادبی قطب کتابخانه شهید بهشتی، جشن نوروزی 1400 در تالار همایش های دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه ضمن اعلام این خبر گفت: هر ساله با برنامه های شاد و دعوت از عموم مردم به استقبال بهار میرفتیم ولی دو سال هست که به خطر بیماری منحوس کرونا با حضور شاعران و هنرمندان و از طریق فضای مجازی به صورت زنده این جشن در معرض دید همشهریان قرار میگیرد.

وی ادامه داد: در این جشن که جشن نوروزی 1400 نام گرفت برنامه هایی از جمله مثنوی خوانی، شعرخوانی، سخنرانی دکتر نجاتیان، موسس انجمن مثنوی خوانی با موضوع «غربت انسان در جهان»، نقالی رزم رستم و سهراب، اجرای دو تار خراسانی و بخش ویژه کرونا ییات با اشعاری با موضوع کرونا که شاعران تربتی در طی این یکسال درباره کرونا و تقدیر از کادر درمان سروده اند اجرا شد.

وی افزود: در این مراسم احمد نجف زاده، پروین جهانشیری، علی اکبر عباسی، سیده مهناز مهدوی، مهدی حسن زاده، امیر حسین خاکشور، معصومه السادات اسدیان و ملیحه یعقوبی شعرهایی در باب نوروز و کرونا برای حضران قرائت کردند.

در پایان در این مراسم تندیس هایی از سوی موسسه ی اندیشه و عرفان تربت حیدریه به پاس همدلی و عضویت فعال در محفل ادبی ستاره قطب به استادان احمد نجف زاده، سید علی موسوی و میثم تاتاری تقدیم شد.

لازم به ذکر است سعید اکبریان، شهردار، فاطمه نخعی نیا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و الهه چاکری، مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این مراسم حضور داشتند.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ