فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

در تربت حیدریه انجام شد؛

دیدار روسای ادارات فرهنگی با معاون استاندار و فرماندار شهرستان

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تربت حیدریه با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه به همراه فاطمه نخعی نیا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و الهه چاکری، مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور در فرمانداری با حسین شرافتی راد، معاون استاندار و فرماندار ویژه، پیرامون مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

حسین شرافتی، معاونت جدید استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ضمن تاکید بر اینکه حوزه فرهنگ یک حوزه دشوار، حساس و به شدت در هم تنیده است، گفت: اگر بخواهیم در حوزه فرهنگی به پیشترفت های لازم دست یابیم، باید تعامل ویژه ای با تمام مسئولین شهرستانی و خیرین داشته باشیم و این تعامل کاهش دغدغه های فرهنگی را به همراه خواهد داشت.

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه خاطر نشان کرد: اهمیت مقوله فرهنگ به ویژه در میان جوانان به گونه ای است که همواره مقام معظم رهبری از مقوله فرهنگ به عنوان یک اصل مهم یاد می‌کنند و موضوع فرهنگی را در اولویت برنامه‌های نظام و کشور قرار داده‌اند.

شرافتی در بخش دیگری از سخنانش، خطاب به حاضران این دیدار گفت: شما که در حوزه فرهنگی فعالیت می‌کنید باید عاشق کار فرهنگی  باشید و اگر به این حوزه علاقه نداشته باشید، قطعا در این کار موفقیتی نصیب شما و شهرستان نخواهد شد.

آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن تبریک انتصاب فرماندار جدید، نقش مطالعه و کتابخوانی در ارتقای سطح فرهنگ شهروندان را یادآور شد و اظهار داشت: با توجه به جمعیت شهرستان تربت حیدریه، تعداد کتابخانه های عمومی این شهرستان پاسخگوی نیاز مردم نیست و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه ها از مطالبات عموم مردم است.

وی خواستار توجه ویژه مسئولین در خصوص تخصیص اعتبارات شد و گفت: توسعه کتابخانه ها به منزله توسعه و ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه  است. لذا می طلبد تمام دستگاه های اجرایی به ویژه فرمانداری به عنوان شخصیت اول اجرایی هر شهرستان در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند تا شاهد جوامعی فرهیخته و با کمترین آسیب های اجتماعی و فرهنگی باشیم.
 
نسخه قابل چاپ