فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور اعضا؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تربت جام برگزار شد

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تربت جام با حضور اعضا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تربت جام در محل فرمانداری برگزار شد.

حسن کاظمی معاون فرماندار تربت جام در این جلسه باعرض تبریک ایام ماه رجب و هفته ایثار و شهادت از رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به جهت برگزاری منظم جلسات و پیگیریهای ایشان در بحث ترویج فرهنگ کتابخوانی تقدیر کرد.وی ادامه داد:یکی ازوظایف انجمن کتابخانه های عمومی حفظ آثار و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می باشد و ما وظیفه داریم با جمع آوری کتب،خاطرات و عکس ها یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.

کاظمی تاکید کرد:با توجه به مناسبتهای پیش رو از جمله هفته احسان و نیکوکاری و روز درختکاری، ما موظف هستیم به فرزندانمان انفاق و احسان و نحوه حفاظت از محیط زیست را آموزش دهیم.

شهین غلام امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی تربت جام نیز در ادامه به بررسی مصوبات جلسه قبل پرداخته و نکات کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان را که در روز قبل از جلسه در شهرستان حضور داشتند تشریح کرد.

وی تمدید مجوز کتابخانه های مشارکتی و شرایط تاسیس کتابخانه نهادی در شهرها و روستاهای مستعد و مناسب در شهرستان را مورد توجه قرار داد.

 غلام امیری گزارشی از برنامه های فرهنگی پیش بینی شده در کتابخانه های عمومی را در روز 17 اسفند ارائه داد.

فریبا دلشادی، فعال فرهنگی و عضو کتابخانه های عمومی شهرستان در ادامه بامعرفی کتابهای »سرود چهل ساله انقلاب» و «گام تمدن ساز» گفت: مطالعه این کتابها وبیژه برای مسئولین لازم است.

وی تاکید کرد: ما باید کتابهای خوب را گلچین نموده و برای هدایت نسل جوان به سمت این کتابها در فضای مجازی آنها رامعرفی نماییم.

نعمت الله  فیاض، مسئول فرهنگی اداره آموزش و  پرورش گفت: به مناسبت روز کتابخانه گردی و به دلیل شرایط کرونا و آشنایی بیشتر دانش آموزان با کتابخانه ها ، فایل تصویری از معرفی کتابخانه های عمومی شهرستان در سامانه شاد بارگذاری شود.
 

 


 
نسخه قابل چاپ