فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور ائمه جمعه گناباد، بجستان و کاخک و شهر یونسی برگزار شد؛

نشست کتاب خوان گرامیداشت 17اسفند توسط اداره کتابخانه های عمومی گناباد

همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور نشست کتاب خوان با حضور ائمه جمعه بجستان و گناباد ،کاخک و مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور نشست کتاب خوان ائمه جمعه موقت مشهد، بجستان و شهرستان گناباد با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان برگزار شد.


مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این نشست  گفت: امیدوارم نهضت کتابخوانی، معرفی کتاب و انس با کتاب و توجه فرهنگسراها بعنوان یک نهاد فرهنگی شاهد رشد چشمگیر در این باب باشیم.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: کتابخانه های عمومی را بایستی پاتوق مردم قرار داده و با کتاب زندگی کنیم که این کار،عمیق ترین نوع کتابخوانی است. 

وی اظهار داشت: با عبور از قرن ۱۳ و ورود به سال ۱۴۰۰ و همت کتابداران، کتاب دوستان و عموم مردم سنت دیرینه ی کتابخوانی را به صورتی ویژه رقم زده و معارف کتاب را توسعه دهیم.

حجت الاسلام ولی خاکشور، امام جمعه شهر کاخک نیز دراین نشست کتاب خوان با معرفی کتاب "انسان ۲۵۰ ساله" از بیانات مقام معظم رهبری بیان داشت: کتاب مذکور شامل ۱۵ فصل و ۴۳۸ صفحه می باشد و در بخش "اشاره" به بیانات رهبری و بُعد مبارزاتی و سیاسی اهل بیت عصمت و طهارت و در بخش "مقدمه" تعریفی کلی از زندگانی پیامبر (ص) ارائه شده است.   
       

وی  گفت: واژه انسان ۲۵۰ ساله که از افکار مقام معظم رهبری مکشوف شده است به زندگی انسان از سال ۱۱ هجرت، مصادف با رحلت پیامبر اسلام (ص) تا غیبت صغری امام زمان (عج) در سال ۲۶۰ هجری قمری اشاره دارد که تفاضل این دو تاریخ زندگی انسانِ ۲۵۰ سال است.
 

وی ادامه داد: رهبری در کتاب فوق به این نکته مهم که ائمه معصومین بسته به شرایط زمانی و مکانی عملکردی متفاوت داشته اند و اگر نه هدف و مقصد یکی بوده است تاکید ویژه داشتند.

روح الله پورعابدین، امام جمعه یونسی شهرستان بجستان گفت: کتاب "روابط دختر و پسر" اولین اثر قلمی من بود که در سال ۹۳ جمع آوری و به چاپ رسید.

در این کتاب عنوان و موضوع واحد است و به جهت اینکه دغدغه ی امروز جامعه ما می باشد جهت معرفی انتخاب شد تا بتوانیم از بروز آسیب های جدی که کیان خانواده را مورد هجمه قرار داده با اطلاع رسانی و به سهم خود جلوگیری نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد عبدی، امام جمعه بجستان نیز در این نشست گفت: کتاب "خون دلی که لعل شد" مشتمل بر ۱۵ فصل و ۳۳۷ صفحه است و بیان متنی خاطراتِ مقام معظم رهبری از دستگیری و ۶ دوره حبس، بازجویی و تبعید ایشان توسط رژیم پهلوی است.


وی ادامه داد: جوانان در زمینه مطالعه رقیب داشته باشند ولی حسادت نورزند تا بتوانیم فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در این روزهای کرونایی گسترش داده و کنار خانواده مطالعه ای مفید داشته باشیم.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب، امام جمعه شهرستان گناباد نیز در یان نشست گفت: در کتاب "قطره ای از دریا" که به قلم بنده نگاشته شده حاویِ تفسیر یک حکمت از حکمت های نهج البلاغه است.

 وی ادامه داد: در این کتاب نهج البلاغه موصوف به "اخ القرآن" است که فروتر از سخن خالق و فراتر از سخن همه مخلوقات می باشد.

وی افزود: در جامعه امروز تمامِ نهج البلاغه برای ما درس است و سخنان پیامبر و ائمه سنگری است که ما را از تهاجم غرب حفظ می کند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ