فهرست

اخبار شهرستان‌ها

امام جمعه شهرستان کلات:

در پرتو کتاب است که شکوفایی، سرسبزی و بالندگی فرهنگ دینی ما به اوج می رسد

امام جمعه شهرستان کلات با صدور پیامی از مردم برای حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کابخانه های عمومی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محسن تسلیخ، امام جمعه شهرستان کلات با صدور پیامی از مردم برای حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

به نام خداوند رحمتگر مهربان

ن وَالْقَلَمِ ومَا يَسْطُرُونَ (قلم/1)
نون، سوگند به قلم و آنچه مى ‏نويسند

کتاب، همچون خورشید، فضای زندگی را روشن می کند و به همگان نور، شور و گرما می بخشد. کتاب، مثل باران بر سرزمین دل ها می بارد و اندیشه ها و کردارها را رونق، زیبایی و طراوت می دهد. کتاب، نقشی به مانند پرندگان به آدمی دارد که او را برای اوج و بال کشیدن و پرواز آماده می سازد. در پرتو کتاب است که شکوفایی، سرسبزی و بالندگی فرهنگ دینی ما به اوج می رسد. کتاب، والاترین جایگاه را در گستره های فردی و اجتماعی داراست که بر اندیشه ها و دل ها می درخشد و پیوسته بر زندگانی نورافشانی خواهد کرد.
تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن، انکارناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را، بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب مورد بحث و نظر قرار داد. از این جهت، کتاب و کتاب خوانی، از مقوله های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری به نظر می رسد. پیرایش فرهنگ از زاویه های زیان آور و آرایش آن با پاکی و خلوص و گسترش آن در همه سطوح و برای تمام قشرهای جامعه، به تلاش و هم بستگی همگانی نیازمند است که کتاب می تواند در این عرصه و میدان، به خوبی به کار گرفته شود و کارایی خود را به نیکی ظاهر سازد.
جشنواره کتابخوانی رضوی این فرصت مغتنم کتابخوانی و آشنایی با کتاب را برای ما فراهم کرده و بهانه ای است برای آشنایی بهتر با سبک زندگی و سیره امام رضا علیه السلام و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام؛ از این رو از علاقه مندان و مشتاقان علم و دانش دعوت میشود در این جشنواره شرکت فرمائید.
با آرزوی موفقیت و سربلندی همه عزیزان
محسن تسلیخ
امام جمعه شهرستان کلات
نسخه قابل چاپ