فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور نویسنده؛

مراسم خوانش کتاب «روایت دلبری» به همت اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه برگزار شد

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه مراسم خوانش کتاب «روایت دلبری» با حضور نویسنده و مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه مراسم خوانش کتاب «روایت دلبری» با حضور محمد خسروی راد، نویسنده و حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی  خراسان رضوی برگزار شد.
Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مرداد\تربت حیدریه\خوانش کتاب دلبری\final\IMG_0007.JPG
در ابتدای برنامه حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل اداره کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن گرامیداشت سالروز شهدای مدافع حرم، گفت: همه ما مدیون خون شهدا هستیم، رسالت فرهنگی ما ایجاب می کند که رشادت ها و فداکاریهای شهدا را برای جامعه امروز به ویژه نسل جوان معرفی و بازخوانی کنیم تا با مطالعه این گونه آثار آشنایی بیشتری با شخصیت و سبک زندگی شهدا پیدا کنند.
وی با بیان اینکه امام حسین (ع)، امام دلبری و دانایی است، افزود:  اگر از منظر احساسی به حماسه عاشورا بنگریم، تاثیر روز افزون واقعه کربلا را بعد از گذشت هزاران سال در جامعه خواهیم داد . بعد دانایی می توان به این قسمت از زیارت اربعین بسنده کنیم که می گوید:«امام حسین(ع) جان خود را در راه خدا بخشید تا بندگان را از جهالت برهاند و به سمت دانایی سوق دهد».
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: پیروی از فرهنگ عاشورای حسینی موثرترین عامل در تقویت و حفظ روحیه رزمندگان دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم بوده است، آزادی خواهانی که با مقاومت سرسختانه و بی نظیر خویش توانستند طومار استکبار و دشمنان این مرز و بوم را در هم بپیچند و قدرت دفاع ایرانیان را به رخ جهانیان بکشند.
وی تصریح کرد: هشت سال دفاع مقدس از  درخشان ترین عرصه های دفاع محسوب می شود، هنگامه ای که ملت ایران در اتحادی بی نظیر و یکپارچه به مصاف با دشمن متجاوز رفتند و برای حفظ و پاسداری از خاک وطن، سراسر عشق، ایثار و شجاعت شدند، این نهضت امروزه در قامت مدافعان حرم برای دفاع از اسلام و حریم اهل بیت(ع) در جنگ با اندیشه های افراطی و تکفیری نمود پیدا کرده است.
Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مرداد\تربت حیدریه\خوانش کتاب دلبری\final\محمد خسروی راد.jpg
در ادامه محمد خسروی راد، نویسنده کتاب «روایت دلبری» با  اشاره به چگونگی نگارش کتاب، گفت: این کتاب حاصل 27 جلسه مصاحبه با جانباز علیرضا دلبریان، از غواصان گردان یاسین در خاطرات خود بارها از «شهید جلیل محدثی فر» فرمانده گردان یاسین یاد کرد، این امر باعث کنجکاوی بنده در خصوص این شهید گرانقدر شد و ما حصل آن  کتاب پیش روی شماست که 80 درصد روایت های آن مربوط به خاطرات شهید جلیل محدثی فر از نگاه علیرضا دلبریان است.
وی افزود: علیرضا دلبریان آن قدر شیفته شخصیت شهید جلیل محدثی فر بود که خواسته یا ناخواسته کتاب خاطراتش نَقلِ شجاعت، مهربانی، معنویت و ایثارِ این شهید شد به همین دلیل آن کتاب از «به روایت دلبریان» به «روایت دلبری» تبدیل شد.
خسروی راد با بیان اینکه اول باید خواننده خوبی باشیم تا نویسنده شویم، گفت: نویسنده برای نوشتن یک کتاب باید دستکم هزاران کتاب در حوزه انتخابی خود را درک و آشنایی بیشتر مطالعه کند.
وی مطالعه را یکی از بهترین لحظات زندگی خود خواند و افزود: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازی به هزینه های گزاف برای تولید برنامه های محتوایی نیست بلکه باید به عنوان یک فرد مسئول در جامعه و خانواده مطالعه را ابتدا از خود شروع کنیم این امر علاوه بر ترویج فرهنگ مطالعه باعث دانش بیشتر و به روز تر در راستای خدمت گزاری موثرتر شود.
گفتنی است، در پایان برنامه مریم حسن زاده، رابط فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه به خوانش قمستی از کتاب«روایت دلبری» پرداخت. کتاب «روایت دلبری» در سال 1391 در 296 صحفه توسط انتشارات ملک اعظم منتشر و در طی دو ماه تجدید چاپ شد. قالب «روایت دلبری» خاطره است؛ با این حال در این کتاب برای حفظ جذابیت اثر سعی بر داستانی نویسی شده است.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مرداد\تربت حیدریه\خوانش کتاب دلبری\final\WhatsApp Image 2021-08-10 at 19.44.12 (1).jpeg
 
نسخه قابل چاپ