فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته سلامت مردان برگزار شد؛

کارگاه آموزشی در کتابخانه دکتر شریعتی سبزوار

به مناسبت هفته سلامت مردان به همت کتابخانه عمومی دکتر علی شریعتی سبزوار جلسه آشنایی با موضوعات سلامت و بهداشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به مناسبت هفته سلامت مردان به همت کتابخانه عمومی دکتر علی شریعتی  جلسه آشنایی با موضوعات بهداشتی ویژه محیط کار برگزار شد.

قاسم روکی، مدیر گروه سلامت خانواده مرکز بهداشت سبزوار در این جلسه گفت: با توجه به اهمیت سلامت مردان و برای ایجاد فرصت کافی جهت انجام فعالیت ها، برنامه های مربوطه در هفته ای به نام هفته ملی سلامت مردان ایرانی (سما) برگزار می شود.

وی ادامه داد: نامگذاری هفته اول اسفند ماه در کشور ما با موضوع سلامت مردان، با هدف تاکید بر سلامت مردان کشورمان و حساس سازی مردان جامعه ایرانی برای توجه بیشتر به جنبه های مختلف پیشگیری از مخاطرات سلامت بوده است.

قاسم روکی تاکید کرد: از آنجائیکه در سال جاری به دلیل شدت ابتلاء و موارد مرگ و میر در میان مردان، شعار این هفته در سطح بین الملل “take action on covid-19” در مقابل کووید-۹ اقدام کنید، در نظر گرفته شده، اقدامات صورت گرفته طی این هفته تلاش و فرصت مغتنمی جهت حساس سازی و اطلاع رسانی به جامعه مردان، سازمانها و ارگانهای دولتی و غیر دولتی و نیز صنوف مختلف در خصوص راههای مقابله موثر با این بیماری میباشد.

وی  ادامه داد: همچنین وجود بیماریهای مزمن مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماریهای قلبی و عروقیِ بیشتر در مردان نسبت به زنان و رفتار های ناسالم مردان مانند کم تحرکی،تغذیه نامناسب، مصرف دخانیات از جمله عوامل مهم در نظر گرفته میشود.

در ادامه کارشناس ارگونومی بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت سبزوار به بیان اهمیت سلامت مردان در محیط کار پرداخت.

 حسین کلاته عربی در ادامه مواردی که سلامت مردان در محیط کار را تهدید می کند ازجمله انجام کارهای سنگین، ساعت های کاری مداوم و طولانی،تجمعات محل کار،  پر خطر بودن محیط های کار،ابزار کار پرخطر، سرکار داشتن با مواد و عناصر شیمیایی خطرناک،گرد غبار و آلاینده های محیط کار، عوارض اسکلتی ناشی از سختی کار را مورد توجه قرار داد. 
نسخه قابل چاپ