فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور امام جمعه مه ولات؛

مراسم عزاداری شهادت حضرت رقیه(س) در کتابخانه مرحوم دوزنده عبدل آباد مه ولات برگزار شد

مراسم عزاداری حضرت رقیه(س) با حضور امام جمعه شهرستان مه و لات به همت کتابخانه عمومی مرحوم دوزنده عبدل آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مراسم عزاداری حضرت رقیه(س) با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین اسلامی، امام جمعه شهرستان مه ولات و جمعی از عاشقان اهل بیت(ع) به همت کتابخانه عمومی مرحوم دوزنده عبدل آباد برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین حسین اسلامی، امام جمعه شهرستان مه ولات ضمن ذکر مصیبت وکرامات حضرت رقیه(س)، گفت: حضرت رقیه(س) در پشت پرده حجاب، رازهای نگشوده کربلا را دیده است. حکایت رقیه حکایتی غریب از سر بریده پدر که فهم بشری از دریافت آن عاجز است، داستان دلدادگی و اطاعت محض از  ولی زمان(ع) است، تنها ایستادن بر بلند ترین قله های جلال و صبر و حلم، درس کوچکی است که کودکان حسین(ع) به آیندگان آموختند.
وی با بیان اینکه رقیه کلید رازهای ناگشوده فرهنگ عاشورا است ، افزود: یکی از کتاب‏های قدیمی که در رابطه با حضرت رقیه(س) مطالبی نقل نموده، کتاب اللهوف از سیدبن طاووس است، او می گوید: «شب عاشورا که حضرت سیدالشهداء (ع) اشعاری در بی وفایی دنیا می‏خواند، حضرت زینب (س) سخنان ایشان را شنید و گریست. امام  خواهرشان را به صبر دعوت کردند و فرمودند: «خواهرم، ام کلثوم و تو ای زینب! تو ای رقیه و فاطمه و رباب! سخنم را در نظر دارید و به یاد داشته باشید هنگامی که من کشته شدم، برای من گریبان چاک نزنید و صورت نخراشید و سخنی ناروا مگویید و خویشتن دار باشید.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم مداحی توسط سیدمهدی حسینی و معرفی منابع و نحوه شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی نیز انجام شد.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0شهریور\مه ولات\فرهنگی\final\IMG-20210911-WA0088.jpg

 
نسخه قابل چاپ