فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با صدور پیامی صورت گرفت؛

دعوت فرماندار فریمان از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

فرماندار فریمان با صدور پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، عباسعلی صفائی، فرماندار فریمان با صدور پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:
بسمه تعالی
 
اکنون در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات کودکان، نوجوانان و جوانان در معرض بسیاری از آسیب ها قرار گرفته اند و ناخواسته روزانه با حجم وسیعی از اطلاعات روبرو می شوند ار اگر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نهادینه نشود ممکن است با تلاش برنامه ریزی شده و سازمان یافته در قالب تهاجم فرهنگی برخی جوامع بخواهند مبانی، اصول اجتماعی، باورها و ارزش های دیگر جوامع را تغییر دهند.  این هشداری برای رشد حیات اجتماعی است و باید در قالب راهبردهای ملی و استانی ترویج فرهنگ کتابخوانی نظر قرار گیرد، در واقع این فرهنگ باید از خانواده ها شروع و آموزش های لازم سپس در مراحل فراگیری در دوره های مختلف تکمیل شود تا با بالارفتن سطح کتابخوانی نگرانی های رشد و پیشرفت آینده سازان ایران اسلامی رفع و از هر گونه آفت ناشی از مقوله تهاجم فرهنگی مصون بمانند.
جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی ارزنده و قابل تقدیر برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در گروه های سنی مختلف با رویکرد شناخت و معرفت ائمه و آشنایی با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) است که با همت و برنامه ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا علیه‌السلام و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یازدهمین دوره آن در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی(عج) برگزار می شود.
بر این اساس باتوجه به برگزاری این جشنواره در رده های سنی مختلف شامل کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال از عموم مردم شریف، فرهیخته، مومن و انقلابی شهرستان فریمان، دانش آموزان، دانشجویان و کارکنان دستگاه های اجرایی دعوت می شود در بخش های مختلف شرکت و در ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه اهتمام داشته باشند.
علاقه‌مندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۱ آبان ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و برای دریافت فایل منابع به آدرس‌ www.samakpl.ir مراجعه و یا به منظور دریافت امانی فیزیکی کتاب‌های جشنواره به کتابخانه‌های عمومی شهرستان مراجعه نمایند.
 
عباسعلی صفائی
فرماندار شهرستان فریمان
نسخه قابل چاپ