فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر با مسئولان کوهسرخ عنوان شد:

آمادگی مسئولان ارشد شهرستان کوهسرخ برای ایجاد تحول در حوزه کتاب و کتابخانه های عمومی

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر با امام جمعه، فرماندار و سرپرست شهرداری کوهسرخ دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، محمد فیض عارفی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر با حجت الاسلام رضایی، امام جمعه؛ رضا رمضانی طرقی، فرماندار و سلمان کبیر،  سرپرست شهرداری کوهسرخ دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام رضایی، امام جمعه کوهسرخ در این دیدار با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و با ابراز خرسندی از تعیین نماینده مدیرکل کتابخانه های عمومی در شهرستان تازه تاسیس کوهسرخ اظهار داشت: متأسفانه ما در سطح جامعه در موضوع تبلیغ کتابخوانی کم کار کرده ایم در صورتی که در عصر انفجار اطلاعات، باز هم کتاب، مخاطب خودش را دارد.
حجت الاسلام رضایی تأکید کرد: هم اکنون زنگ خطر آسیب های اجتماعی و از جمله طلاق حتی در شهری سنتی مانند کوهسرخ به صدا در آمده است در صورتی که اگر جامعه با کتاب انس داشته باشد از بسیاری از این آسیب ها مصون خواهد ماند.
امام جمعه کوهسرخ همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت خیرین برای توسعه کتابخانه ها تأکید و از آمادگی ستاد نماز جمعه کوهسرخ برای همکاری در موضوع برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.

رضا رمضانی طرقی، فرماندار کوهسرخ نیز در دیدار با رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر اظهار داشت: موضوع ترویج کتاب و کتابخوانی در شهرستان هایی مثل کوهسرخ از اهمیت زیادی برخوردار است و امیدواریم با تعیین نماینده مدیرکل در این شهرستان شاهد فعالیت های متنوعی در این زمینه باشیم
.

وی با اشاره به فقدان کتابخانه در روستاهای بزرگ کوهسرخ گفت: روستاهایی مانند ایور، طرق، کریز و... که روستاهای بزرگ و پرجمعیتی هستند متأسفانه فاقد کتابخانه هستند و لازم است اداره کتابخانه های عمومی با رایزنی با خیرین و اهالی این روستاها نسبت به ایجاد کتابخانه ها اقدام کنند و ما نیز در این مسیر حامی شما خواهیم بود.
رمضانی همچنین بر لزوم برگزاری کامل جلسات انجمن کتابخانه های عمومی کوهسرخ در طول سال و نیز پرداخت کامل سهم نیم درصد کتابخانه های کوهسرخ توسط شهرداری ریوش تأکید کرد و از آمادگی این فرمانداری برای همکاری در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با ابلاغ به ادارات و دهیاری های این شهرستان خبر داد.

سلمان کبیر، سرپرست شهرداری ریوش نیز با حضور در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) با رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر دیدار کرد
.

سلمان کبیر در این دیدار از آمادگی شهرداری برای حمایت از برنامه های ترویجی در حوزه کتاب و کتابخوانی و نیز پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های کوهسرخ خبر داد.

محمد فیض عارفی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر نیز در این دیدارها با تأکید بر لزوم همراهی و همکاری همه نهادها برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: هم اکنون در شهرستان کوهسرخ دو کتابخانه نهادی در شهر ریوش و روستای اوندر وجود دارد و لازم است با تلاش و همکاری خیرین نسبت به راه اندازی کتابخانه در روستاهای بزرگ کوهسرخ اقدام کنیم
.

محمد فیض عارفی افزود: یکی از دغدغه های جدی مقام معظم رهبری موضوع ترویج فرهنگ مطالعه در سطح جامعه است و این مهم جز با همراهی و همکاری همه نهادهای متولی موضوع فرهنگ امکان پذیر نیست.
وی در ادامه با انتقاد از عدم پرداخت کامل سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط شهرداری ریوش خاطرنشان کرد: اگر سهم کتابخانه های عمومی پرداخت نشود این پایگاه های فرهنگی برای هزینه های جاری و نیز اجرای برنامه های فرهنگی با چالش جدی روبرو خواهند شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از امام جمعه، فرماندار و سرپرست شهرداری ریوش درخواست کرد نسبت به تبلیغ جشنواره و ترغیب مردم برای شرکت در این جشنواره همکاری لازم را داشته باشند.
فیض عارفی همچنین پیشنهاد داد انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان کوهسرخ به طور مستقل ایجاد شود.

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مرداد\کاشمر\دیدار کوهسرخ\final\image_2021_8_10-8_18_52_455_Iuf.jpg

Description: H:\1خبر\0کار شده\1400\0مرداد\کاشمر\دیدار کوهسرخ\final\image_2021_8_10-8_18_52_931_VyH.jpg


 
نسخه قابل چاپ