فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با 17 اسفند سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور اجراء شد؛

طرح کتابخانه گردی در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه

طرح کتابخانه گردی همزمان با 17 اسفند هفدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور معاوناستاندار و فرماندار ویژه شهرستان در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، طرح کتابخانه گردی همزمان با 17 اسفند هفدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور حسین شراقتی راد، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان.، فاطمه نخعی نیا، رئیس اداره ارشاد اسلامی.، محمود کاردان، مسئول هنرهای نمایشی و سینمایی و دیگر مسئولین در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه برگزار شد.

 حسین شرافتی راد، معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در این بازدید با بیان اینکه هر چیزی که بتواند مردم را از فضای مجازی دور کرده و به سمت کتاب بیاورد تأثیر گذار خواهد بود، گفت: کتابخوانی هم مثل رانندگی است که اگر در سن و سال مناسب خود صورت بگیرد تبدیل به عادت خوبی می‌شود در هر رشته‌ای این اتفاق می‌تواند بیافتد و مهارت کتابخوانی بین مردم ترویج شود در نهایت کتابخانه گردی و کتابخوانی در هر مسیری می‌تواند بازخوردهای خوبی داشته باشد به شرط اینکه زیرساخت‌های مناسب را تعبیه کنیم.

فاطمه نخعی نیا، ریاست اداره ارشاد اسلامی با حضور در طرح کتابخانه گردی در کتابخانه شهید بهشتی گفت: كتاب و كتابخواني يكي از مهمترين شاخصه هاي توسعه شناخته مي شود كه نقش مهمي در شكوفايي افراد دارد تا آنها را در فهم و درك درست از نادرست ياري كند. از اين رو با نهادينه ساختن فرهنگ مطالعه با برنامه ريزي صحيح و ارايه راهكارهاي درست مي توان اين مهم را در جامعه تداوم بخشيد.

آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه ضمن تشکر از بازدید مسئولین و شرکت در طرح کتابخانه گردی گفت: این طرح از 16 تا 18 اسفند در کتابخانه های عمومی منتخب استان در حال برگزاری است. شرکت در طرح ملی کتابخانه‌گردی مزایایی از جمله اهدای عضویت رایگان به بازدیدکنندگان کتابخانه و بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب به مدت یک هفته با شرط بازگرداندن اصل کتاب دارد.

وي با اشاره به اينكه كتابخانه‌ هاي عمومي وظيفه مهم آگاهي بخشي، اطلاع رساني و زمينه سازي مناسب به منظور ارتقاي سرانه مطالعه و ترويج كتابخواني و تحقق عدالت دسترسي به كتاب و كتابخانه را برعهده دارند، گفت: نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور با هدف معرفي كتابخانه‌ها و تبديل آنها به پايگاه فعال فرهنگي و اجتماعي طرح ملي كتابخانه گردي را برگزار مي كند.

گفتنی است کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه در سال 1346 با زیربنای 500 متر مربع به بهره برداری رسید.

کتابخانه شهید تربت حیدریه تربت حیدریه به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی شهرستان با گنجایش 40 هزار نسخه شامل بخشهای مخزن اصلی، کودک و نوجوان، کمک درسی، دیداری و شنیداری، بخش مرجع و بخش نشریات به مراجعین خدمات ارائه می کند.

لازم به ذکر است در این بازدید کارت عضویت کتابخانه به حسین شرافتی راد اهدا شد و همچنین در حاشیه مراسم از برگزیدگان جشنواره رضوی این کتابخانه تقدیر به عمل آمد.


 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ