فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

به همت محفل ادبی ستاره قطب برگزار شد؛

پاتوق شعر و ادب در پارک جنگلی پیشکوه تربت حیدریه

همزمان با ایام نوروز،به همت اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه و با همکاری شهرداری، محفل ادبی ستاره قطب شهرستان در پاتوق شعر و ادب پارک جنگلی پیشکوه به مدت ده روز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های تربت حیدریه، به همت اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه و با همکاری شهرداری، محفل ادبی ستاره قطب با حضور شاعران شهرستان در پاتوق شعر و ادب پارک جنگلی پیشکوه به مدت ده روز برای همشهریان و مسافران نوروزی برنامه های ادبی متنوعی برگزار کردند.

آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به سال سخت کرونایی که بر همشهریان گذشته و مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده است، با هدف ایجاد نشاط، شادابی و فرح افزایی در شهروندان و از طرفی برپایی جشن‌های ماه شعبان به ویژه ولادت حضرت مهدی (عج)، با همکاری شهرداری برنامه‌های ویژه فرهنگی و هنری در پارک جنگلی پیشکوه برگزار شد.

وی ادامه داد: این جشن که نوروزگاه 1400 نام گرفت با مشارکت انجمن های فرهنگی و هنری، هیئت ها و کمیته های ورزشی، آموزشگاه های فنی و حرفه ای و سمن های زیست محیطی در 15 پاتوق برگزار شد.
 
وی افزود: چهارم نوروز ۱۴۰۰ افتتاحیه‌ی پاتوق‌های فرهنگی هنری «نوروزگاه» بود. پاتوق شعر و ادب ستاره قطب یکی از این پاتوق ها که از 4 فروردین تا 13 فروردین هر روز از ساعت 17 الی 20 برنامه های متنوع شعرخوانی، نقد شعر، بحث ادبی نوروز و ادبیات، معرفی کتاب و خوانش داستان را در هوای بسیار زیبای بهاری برای همشهریان و مسافران نوروزی اجرا کردند.

لازم به ذکر است مهدی غضنفری، کتابدار کتابخانه شهید بهشتی در این پاتوق به معرفی کتابهایی در حوزه شعر و ادبیات داستانی پرداختند که مورد استقبال مردم فرهنگ دوست تربتی و مسافران نوروزی قرار گرفت.

در حاشیه این جشنواره نوروزی و در پاتوق شعر و ادب نمایشگاه کتابی از شاعران و نویسندگان تربتی برای آشنایی بیشتر با این شاعران و نویسندگان بر پا شد.   
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ