فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای افزایش تعاملات؛

رئیس اداره کتابخانه های عمومی بجستان با رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دیدار و گفتگو کرد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان در راستای افزایش تعاملات با رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، علیرضا صغیر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان در راستای افزایش تعاملات و اجرای تفاهم نامه منعقد شده  با مجید افرادی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار  و گفتگو کرد.

در ابتدا مجید افرادی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر افزایش تعاملات با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: هدف مشترک همه ما ایجاد جامعه ای آگاه، دانا و با فرهنگ اجتماعی بالا است. در همین راستا وظیفه ما است که به عنوان دستگاه های اجرایی تمام تلاش و همت خود را در راه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به کار بریم.
در ادامه علیرضا صغیر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده اداره کل کتابخانه های عمومی با اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: یکی از مهمترین و بهترین راه ها برای رسیدن به جامعه ایده آل و پیشرفته کتاب و کتابخوانی است، چرا که دانش لازم برای ایجاد جامعه ای دارای فرهنگ عمومی، آگاه و مدرنیته از بطن کتاب بدست می آید.

گفتنی است، در پایان جلسه مقرر شد دو اداره نسبت به اجرای مفادی از تفاهم نامه منعقده شده از جمله عضویت رایگان کارگران، بازنشستگان، بیمه شدگان، توان خواهان، مددجویان، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و خیابان در کتابخانه های عمومی شهرستان، ارسال اقلام تبلیغی، ترویجی و فرهنگی از اداره کتابخانه های عمومی اعم از فایل پوستر چند کتاب، فایل معرفی کتاب های ماه (کتاب خوان ماه)، بسته های مطالعاتی(در صورت تولید پوستر یا بسته در موضوع مربوط به آن دستگاه)، ارسال مستمر نشریات علمی، پژوهشی، فرهنگی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کتابخانه های عمومی (بصورت رایگان)، اطلاع رسانی در خصوص فعالیت ها و برنامه های اداره کتابخانه ها از قبیل: برگزاری نشست های کتابخوان، معرفی کتاب، برگزاری نمایشگاه کتاب، جشنواره کتابخوانی رضوی و ... همکاری و اقدامات لازم را انجام دهند.
 
نسخه قابل چاپ