فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛

نشست کتاب خوان مدیران مولف بجستان برگزار شد

به همت اداره کتابخانه های عمومی بجستان نشست کتاب خوان مجازی مدیران مؤلف شهرستان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با ایام سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی، به همت اداره کتابخانه های عمومی بجستان نشست کتاب خوان مجازی مدیران مؤلف شهرستان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی برگزار شد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ابتدای این نشست  ضمن تشکر از ابتکار در برگزاری این نشست گفت: نشست های کتاب خوان یکی از نوآوری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که معرفی کنندگان با اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نقش به سزایی را ایفا می کنند.
 
وی مدیران صاحب تالیف و مدیران کتاب خوان را عاملی برای توسعه و پیشرفت فرهنگی و اجتماعی شهرستان،استان و کشور عنوان کرد.

علیرضا صغیر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان نیز در این نشست گفت:  نشست های کتاب خوان با شیوه های ابتکاری علاوه بر اینکه میتواند در ترویج فرهنگ مطالعه مؤثر باشد، عاملی برای تعامل بیشتر با نویسندگان و سایر ادارات به ویژه مجموعه های فرهنگی میباشد.

وی در ادامه کتاب خود با عنوان «تاثیر حاکمان بر ادبیات منظوم پارسی» را معرفی کرد.

حمیدرضا رمضانی، رئیس اداره آموزش و پرورش بجستان و نویسنده کتاب «خراسان در بحران» به معرفی اثر خود پرداخت و بیان داشت: در شرایط فعلی که امکان حضور در کتابخانه ها به مانند گذشته وجود ندارد، فضای مجازی و برگزاری نشست هایی از این دست میتواند جایگزین مناسبی برای اهل مطالعه باشد.

محمد حسین مجیدی، معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش و نویسنده کتاب «طبیعت خدا در کتاب خدا» پس از معرفی اثر خود خواستار استمرار اینگونه جلسات در سطح شهرستان شد و آمادگی معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش را جهت همکاری با اداره کتابخانه ها در ترویج فرهنگ مطالعه اعلام کرد.

مهدی ضیائی، مدرس دانشگاه و دبیر دبیرستان های سطح شهرستان نیز که از اعضای فعال کتابخانه میباشد اثر خود تحت عنوان «تاریخ جهانگشای جوینی در آینه جامع التواریخ رشیدی» را معرفی کرد.
آخرین نویسنده شرکت کننده در نشست مدیران مؤلف شهرستان بجستان، حجت السلام روح الله پورعابدین، امام جمعه بخش یونسی بود که از شهر مقدس قم در جمع میهمانان حاضر و اثر خود تحت عنوان «روابط دختر و پسر»را معرفی کرد. 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ