فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور بخشدار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بایگ برگزار شد

ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بایگ تربت حیدریه با حضور بخشدار و اعضای انجمن بخش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بایگ تربت حیدریه با حضور حسین خوش طینت، بخشدار؛ سید رضا حسینی، شهردار ؛رضا عبدی، رئیس شورای اسلامی شهر و آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

حسین خوش طینت، بخشدار بخش بایگ ضمن تبریک انتصاب سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، به توانمندی زنان در بخش های مدیریتی یادآور شد و اظهار داشت: زنان نیروهای فعالی هستند که از مردان سازگارتر و دقیق تر مشغول به فعالیت هستند و باور به توانمندی زنان در رده های مدیریتی و اجرایی کشور، نوید بخش آینده خوبی برای جامعه زنان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نخستین عامل در انگیزه سازی و ایجاد لذت و عادت به کتاب و کتابخوانی در خانواده شکل می گیرد عنوان کرد: خانواده، اولین پایگاه و مدرسه ای است که فرزند در آن آموزش می بیند و مطالعه و کتابخوانی از جمله مسائلی است که باید تربیت والدین را در آن بسیار تاثیر گذار دانست.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش بایگ افزود: با برگزاری جلسات منظم انجمن کتابخانه شهید آوینی بایگ تا پایان سال جاری شاهد رشد 100 درصدی جلسات خواهیم بود.

در ادامه رضا حسینی، شهردار بخش بایگ با تأکید بر اینکه فرهنگ لازمه اعتلای مدیریت شهری است عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی نماد فرهنگ هستند.

 وی با اشاره به این مطلب که فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی نقش بسزایی در مدیریت شهری دارد خاطرنشان کرد: شهرداری بخش بایگ آمادگی لازم جهت همکاری و مساعدت مستمر با کتابخانه عمومی را دارد.

آذر فرقانی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن تشکر از اعضای انجمن بایگ در برگزاری به موقع جلسات و حضور حداکثر اعضاء در این جلسات گفت: کتابخانه ها یکی از مهم ترین مکان های فرهنگی هر شهر محسوب میشود و با توجه به ظرفیت بسیار بالای شهر بایگ در برگزاری موفق مسابقات کتابخوانی در سالهای گذشته، امیدواریم این ظرفیت در آینده با توجه به شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی تداوم بیشتری داشته باشد.

وی ضمن تشکر از پرداخت به موقع سهم نیم درصد شهرداری‌ بخش بایگ به حساب انجمن کتابخانه بیان داشت: این اعتبار برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی همان شهر هزینه می‌شود و نقش بسزایی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد.

علی خاکساری، مسئول کتابخانه شهید آوینی بایگ با توجه به نزدیک شدن به سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در هفدهم اسفند ماه خواستار همکاری و تبلیغات گسترده در زمینه برگزاری نشست های کتابخوان، مسابقات کتابخوانی و نقاشی در فضای مجازی شد و همچنین نسبت به تعویض در ورودی کتابخانه با توجه به فرسوده بودن آن اقدامات لازم از محل اعتبارات انجمن و کمک خیرین انجام شود.

 
نسخه قابل چاپ